V exotice za pár hodin: Destinace, kde jste dřív, než lusknete prsty

Chcete do exotiky, přitom vás ale děsí představa desítek hodin strávených v letadle či znuděné posedávání při přestupech? Inspirujte se exotickými destinacemi, kam dorazíte už za pár hodin.

Rádi byste za teplem a zároveň nechcete trávit půl dne v letadle? Exotika nemusí být drahá ani daleko. Představíme vám nejbližší exotické lokality, které rozhodně mají co nabídnout a přitom neohrozí rozpočet. Ať už vyrazíte s rodinou nebo v páru, garance spokojenosti vás nemine.

Perla Arábie - Omán

Ománský sultanát (rady a tipy na cestu) trůní v jihovýchodní části Arabského poloostrova a nabízí vše, co od exotické dovolené očekáváte. Prostorné pláže se zlatým pískem překvapí soukromím, mořské vlny svou čistotou, arabská kuchyně nevšedním spojením chutí a místní památky z dávných dob zafungují jako stroj času. To vše jen za 6 hodin a 10 minut letu.

Příznačná vůně kadidla, písečné duny a všudypřítomná nálada pohádek Tisíce a jedné noci. Vhodné období pro dovolenou v Ománu začíná v říjnu a končí v květnu, s charakteristickými teplotami kolem 35 stupňů. Červen až srpen patří opravdu vysokým teplotám a také vyšší vzdušné vlhkosti.

hlavní město Muscat, Omán
hlavní město Muscat, Omán

Dešťové srážky se vyskytují nejčastěji od ledna do března. Návštěva arabského světa skýtá přímo povinnost vyrazit na zdejší tržiště - souky, kde pořídíte omamné koření, čerstvé ovoce, nábytek z celého světa, šperky, módu, keramiku a mnoho dalšího. Ty nejrozmanitější objevíte v hlavním městě Muscat.

Výhodná dovolená v Ománu

Zájezdy do Ománu až s 50% slevou.

Prohlédnout zájezdy

Mekka potápěčů - Egypt

Faraonské památky, komfortní hotelové komplexy s programem all inclusive a pestrý podmořský ráj Rudého moře. Podstatnou část území Egypta (rady a tipy na cestu) zabírá rozlehlá pustinná Sahara, oblast Nilu a přímořská letoviska však pulzují životem. Mezi nejpopulárnější oblasti patří životem pulzující Hurghada a poklidná Marsa Alam.

Průzračné moře je jako stvořené pro potápění a šnorchlování - natrefíte zde na klauny očkaté, perutýny, želvy a když vám bude přát štěstí, tak i na dugonga indického. Díky podmořskému bohatství se Egypt stal nejbližším rájem evropských potápěčů - průměrná doba letu z Prahy se pohybuje kolem 3 hodin a 40 minut. Turisté sem míří během celého roku.

Sfinga a pyramidy v Egyptě
Sfinga a pyramidy v Egyptě

Zatímco od června do srpna padají teplotní rekordy, období od listopadu do dubna nahrává poznávání a výletům. Za vidění stojí Pyramidy v Gíze, Údolí královen, chrám v Karnaku či Egyptské muzeum v Káhiře.

Výhodná dovolená v Egyptě

Zájezdy do Egypta až s 50% slevou.

Prohlédnout zájezdy

Země kontrastů - Maroko

Královská monarchie Maroko (rady a tipy na cestu) se nalézá v severozápadní části Afriky, kterou omývají vlny Atlantského oceánu a Středozemního moře. Hranici s Evropou ztělesňuje proslulý Gibraltarský průliv. Nesourodé barvy, vůně i tradice zcela vykreslují ráz pouštní země, ve které se mísí arabské zvyklosti s moderními evropskými vlivy. Jedná se o jeden z nejvyspělejších států severní Afriky s velmi dobrou bezpečnostní situací.

Působivá kultura královských měst oproti původním berberským osadám, do nebe dmoucí vrcholky Atlasu a na druhé straně dlouhé písečně pláže, primitivní stavby původních obyvatelů versus bělostné přístavy. Poznat Orient lze celoročně, hlavní sezóna však startuje v květnu a finišuje v říjnu.

maják v Casablance, Maroko
maják v Casablance, Maroko

Jaro přeje sjíždění divokých peřejí, oceánské klima zase zdolávání vln a windsurfingu. Gurmány potěší zdejší kuchyně, které vévodí kuskus, tradiční pokrm tajine a rýžový puding s medem, mandlemi, kořením a hrstí rozinek. Průměrná doba letu z Prahy zabere pouhé 3 hodiny 40 minut.

Výhodná dovolená v Maroku

Zájezdy do Maroka až s 50% slevou.

Prohlédnout zájezdy

Zázračný Blízký Východ - Spojené arabské emiráty

Pokud toužíte po luxusu umocněném na druhou, Spojené arabské emiráty (rady a tipy na cestu) rozkládající se na Arabském poloostrově představují správnou volbu. Nejpopulárnějším z nich je bezpochyby Dubaj, následuje Abu Dhabi, Fujairah, Sharjah, Ajman, Umm al-Qaiwain a Ras al-Khaimah. Za 6 hodin letu se ocitnete v jiném světě, kde nic není nemožné.

mrakodrapy v Dubaji, Spojené arabské emiráty
mrakodrapy v Dubaji, Spojené arabské emiráty

Umělé ostrovy, šokující stavby, nejdražší hotely, nákupní mánie a teplé vlny Perského zálivu. Dubaj se řadí mezi hojně navštěvované prázdninové destinace. Ačkoliv důvodů k návštěvě existuje nespočet, mezi ta největší lákadla patří oficiálně nejlepší hotel na světě ve tvaru plachetnice Burj Al Arab, nejvyšší mrakodrap Burj Khalifa s výškou 828 metrů, Mall of the Emirates čítající 1200 obchodů s gigantickou cukrárnou a neskutečným akváriem, kde našlo domov více než 30 000 vodních živočichů.

Výhodná dovolená ve Spojených Arabských Emirátech

Zájezdy do Spojených Arabských Emirátů až s 50% slevou.

Prohlédnout zájezdy

Prázdniny jako vymalované - Kapverdské ostrovy

Desítka větších i menších ostrovů koupající se v Atlantiku, to jsou Kapverdy (rady a tipy na cestu), které přináší omamný mix evropských a afrických kultur. Název je odvozen od poloostrova Zeleného mysu, francouzsky Cap-Vert. Na jedinečnosti přírodních krás jim přidává vulkanická činnost a díky svému jižnímu umístění - nachází se dokonce jižněji než Jamajka či Dominikánská republika - tady slunce hřeje jako o závod a slibuje teplotně stálé počasí.

Turistický ruch se prozatím nijak nepodepsal na panenské přírodě, do hledáčku návštěvníků spadá ostrov Sal, Boa Vista a méně známý Maio, ostrovů se tu ale nachází mnohem víc. Každý z nich je jiný a jeden z deseti neobydlený.

pláž na Kapverdských ostrovech
pláž na Kapverdských ostrovech

Subtropická vegetace, osamělé zátoky v barvách tyrkysu, rozradostnělá nátura místních obyvatel, ztroskotané vraky s pohnutou minulostí a nejlepší taneční široko daleko. Přibližná doba letu z Prahy na Kapverdské ostrovy je 6 hodin a 15 minut.

Výhodná dovolená na Kapverdských ostrovech

Zájezdy na Kapverdské ostrovy až s 50% slevou.

Prohlédnout zájezdy

Sdílejte článek se svými přáteli!