TOP tipy na nejkrásnější pláže Řecka
(naposledy upraveno 6.5. 2024)

Romantické zátoky obklopující krásné pláže, uklidňující cvrkot cikád mezi olivovými háji, poutavá historie nebo skvělá gastronomie. Důvodů, proč je Řecko vyhledávanou turistickou destinací, je hned několik.

Řecko patří, zejména v letních měsících, mezi jednu z nejpopulárnějších turistických destinací. Příjemné chvíle strávené dováděním ve vlnách tyrkysového moře se dají proložit spoustou zajímavých aktivit. Ať už patříte mezi aktivní sportovce, milovníky dobrého jídla nebo si zkrátka jen chcete užít zasloužený odpočinek na vyhlášených plážích, přijdete si tu na své.

Rozmanitost země utváří také fakt, že se skládá z několika ostrovů, přičemž mezi jedny z nejvyhledávanější patří Kréta, Santorini, Zakynthos nebo Kefalonie. Jaké pláže tu patří k těm nejvyhlášenějším?

Jedním z hlavních lákadel pro turisty jsou v Řecku nádherné pláže, přičemž na některých vyrostly desítky hotelových resortů a jiné si pro změnu zachovaly svoji autentičnost. Stejně tak se různí druhy pláží, zatímco na některých chodidla zaboříte do bílého písku, některé pro změnu pokrývají oblázky.

Nejkrásnější pláže na Krétě

Kréta, jakožto největší řecký ostrov, návštěvníkům nabízí nepřeberné množství pláží. Dá se na nich doslova pohádkově odpočívat, zahrát si plážový volejbal nebo si vychutnat skleničku vína s výhledem na tyrkysové vlny poklidného moře, o které se v pozdních hodinách lámou paprsky zapadajícího slunce.

Přečtěte si také: Legendami opředená Kréta láká na slunce i zážitky.

Balos, jedna z nejkrásnějších pláží ve Středozemí

Kombinace písečných dun s průzračnou vodou dělá z pláže Balos doslova instafriendly místo. Najdeme ji na severozápadě ostrova, kam se dá dostat buď pěšky, anebo lodí. Zejména v hlavní sezóně je nutné počítat s davy lidí, které přiláká jak čistá voda, tak úchvatné pohledy na okolí.

Pláž Balos
Pláž Balos

Rozhodnete-li se sem vydat pěšky, vybavte se kvalitní obuví a dostatkem tekutin, cesta je totiž poměrně náročná a táhne se do kopce. Na vlastní oči vidět vápencové útesy svírající tyrkysově modrý záliv s bílou písečnou pláží za to rozhodně stojí. Věnovat se tu můžete aktivitám, jako je šnorchlování, potápění nebo uspořádejte nezapomenutelný piknik.

Elafonisi, pláž s narůžovělým pískem

O něco méně turisticky poznamenaná je pláž Elafonisi, které je však neméně krásná. Nejzajímavější je tu jemný bílý písek, který má růžový nádech. Mělký vstup do vody je vhodný i pro malé děti, nicméně najít stín je tu trošku oříšek. Jelikož se jedná o chráněné území, vlastní slunečníky jsou na pláži Elafonisi zakázány. Za poplatek si tu ale lze pronajmout lehátko s deštníkem a krásy pláže si tak užít se vším pohodlím.

Pláž Elafonisi
Pláž Elafonisi

Jednoduše se na pláž dostanete autem, lodí nebo pěšky, přičemž zde nechybí sociální zázemí nebo stánky s občerstvením.

Falassarna, rozlehlá pláž s jemným zlatým pískem

Další vyhledávanou krétskou pláží je Falassarna, lokalizována na severozápadě ostrova. Ročně sem míří tisíce turistů, které okouzlil zejména jemný bílý písek a průzračné vlny vhodné pro vodní sporty jako windsurfing nebo šnorchlování. Počkáte-li zde do večerních hodin, učaruje vás zapadající slunce, jehož paprsky postupně mizí za obzorem.

Pláž Falassarna
Pláž Falassarna

Vstup do moře je pozvolný, proto se tato rozsáhlá pláž hodí i pro rodiny s dětmi. Jestliže vás pouhé slunění se po chvíli přestane bavit, vydejte se prozkoumat archeologické vykopávky nacházející se zhruba 3 kilometry od pláže.

Pokud si vystačíte se skromnějším ubytováním, vyzkoušejte hotel Falassarna Beach Apartments, který je hned u pláže.

Matala, odpočinkové místo mezi pískovcovými skalami

Na jižním pobřeží Kréty, mezi skalními útvary, leží pláž, která často nese označení „hippie“. Důvod je prostý, v 70. letech 20. století se jednalo o oblíbené místo hippies kultury, v současné době je však pláž vyhledávaným místem jak turisty, tak místními. Ikoničnost pláže utváří skály kolem s vytesanými jeskyněmi, přičemž některé dokonce zdobí historické malby a nápisy.

Pláž Matala
Pláž Matala

Stejně, jako je tu bohaté vyžití v podobě vodních sportů, je možné zavítat do některého z obchůdku nebo tradičních řeckých taveren, které se nacházejí jen pár kroků od pláže.

Vyhlášené pláže na Santorini

Ostrov Santorini, nesoucí přezdívku „Perla Egejského moře“ , patří mezi nejnavštěvovanější řecké ostrovy. O celosvětovou popularitu se zasloužily bíle domy s typickými modrými střechami, vystavěné na strmých útesech. Výjimečnost této romantické lokality podporují také jedny z nejkrásnějších západů slunce na vyhlášených plážích.

Přečtěte si také: Santorini: Pohádkový ostrov proslulý výhledy a kvalitním vínem.

Red Beach, pláž pokrytá červeným pískem

Ať už za odpočinkem, anebo za originální fotkou, vydat se na tuto červenou pláž rozhodně patří k těm dobrým nápadům. Nedaleko vesnice Akrotiri, na jihozápadě ostrova, se mezi načervenalými skalními útesy nachází úzká pláž nesoucí trefné pojmenování, Red Beach.

Red Beach
Red Beach

Charakteristický červený písek je výsledkem sopečné činnosti a barvících minerálů nacházejících se v místní půdě. Kontrast červené barvy s azurově modrým mořem potěší nejeden hledáček fotoaparátu. Pokud se sem vydáte, dodržujte místní varování, která umožňují pohyb pouze ve vyznačených částech pláže.

Perissa, pláž s černým vulkanickým pískem

Vyjímat se na itineráři bude také pláž Perissa, před okolním světem schovaná mezi skalními útesy. Turistickým lákadlem je především černý písek vulkanického původu, který pokrývá pláž. Zatímco rodiny s dětmi ocení pozvolný vstup do moře, páry si mohou vychutnat drink v některém z plážových barů, případně vyzkoušet oblíbené vodní sporty.

Pláž Perissa
Pláž Perissa

Ubytování přímo na pláži Perissa nabízí příjemný a pohodlný hotel Perissa Bay.

Vlychada, turistům zatajená poklidná pláž

Vyhnout se davům lidí, přesto si užít den na jedné z nejvyhlášenějších pláží na Santorini, přesně to umožňuje pláž Vlychada. Najdeme ji opět na jihozápadě ostrova, a to přímo u přístavu, kam se dá zajít na oběd do některé z lokálních restaurací. Pláž pokrývá dočerna zbarvený písek smíchaný s oblázky, což jen podporuje unikátnost tohoto mezi sopečnými skalami ukrytého místa.

Populární pláže na Zakynthosu

Snad každý alespoň jednou v životě viděl pohled nebo fotografii zobrazující vrak lodi „zakotvený“ na pláži s neuvěřitelně bílým pískem obklopené průzračným mořem. Nejen tento turistický cíl je důvodem, proč je Zakynthos tak populární. Spousta cestovatelů, kteří sem míří, také doufá, že spatří želvy kareta, které hnízdí v blízkosti vyhlášených řeckých pláží.

Přečtěte si také: Ostrov Zakynthos: Zaplavete si se želvami, prozkoumáte lodní vraky i mořské jeskyně

Exkluzivitu této pláže utváří nejen fakt, že se jedná o jednu z mála pláží, kde je k vidění vrak nákladní lodi, která se tu potopila v roce 1980. Dostat se sem můžete pouze lodí, často se tak jedná o jednu ze zastávek fakultativních výletů. Čas na pláži limitují nejen časové harmonogramy lodí, ale také fakt, že se tu nenachází žádné sociální zařízení.

Navagio Beach
Navagio Beach

Tato pláž je také velmi populární destinací pro milovníky extrémních sportů, jako je lezení po skalách, paragliding a potápění. Také je vedena jako jedna z nejkrásnějších pláží na světě a je oblíbeným místem pro fotografování a natáčení videí.

Dafni Beach, oblíbené místo pro šnorchlování

Pouhých 14 kilometrů od hlavního města Zakynthosu se rozkládá pláž Dafni, oblíbené místo jak turistů, tak želv kareta, které je tu možné spatřit. Dokonce se po pláži nachází stanoviště s informačními tabulemi, odkud je možné ohrožené želvy pozorovat.

Po bílém písku s oblázky se dostanete mezi tyrkysové vlny Jónského moře, které je skvělým místem pro pozorování bohatého mořského života. Oproti jiným plážím je Dafni poklidná a jedná se tak o senzační oblast, kam si přijít užít krásy, které Zakynthos nabízí.

Laganas, pláž jako stvořená pro procházky

Rozsáhlá písečná pláž Laganas se nachází na jihozápadě ostrova a je součástí chráněného území, které želvy kareta využívají pro kladení vajíček. Pozvolný vstup do moře a množství slunečníků a lehátek k pronajmutí činí z pláže Laganas ideální místo pro rodiny s dětmi.

Želva na pláži Laganas
Želva na pláži Laganas

Nudit se tu nebude nikdo, využít se dá bohatá nabídka vodních sportů, anebo si při západu slunce zaběhejte po rozsáhlém pobřeží. Ve večerních hodinách se pak návštěvníci přesouvají na drink do místních barů či nočních klubů.

Chcete se ubytovat přímo u pláže? Vyzkoušejte hotel Astir Palace.

Oblíbené pláže na Kefalonii

Malebné vesnice, unikátní pláže a nádherná příroda z Kefalonie učinily místo, kam se návštěvníci rádi vrací. Lákavé jsou i historické památky rozmístěné napříč ostrovem nebo vyhlášená místní kuchyně. Tu můžete ochutnat i podél neméně oblíbených pláží.

Myrtos Beach, jedna z nejkrásnějších pláží světa

V celosvětovém srovnání působivosti pláží se Myrtos umístila na předních příčkách. Své čestné místo si vykouzlila vápencovými útesy, které obklopují bílou oblázkovou pláž s tyrkysově modrým mořem. Magická scenérie je oblíbená jak mezi fotografy, tak mezi turisty, kteří se chtějí v parných letních dnech osvěžit. Zúčastnit se tu můžete lekcí potápění či šnorchlování nebo se občerstvit v místním bistru. Součástí pláže je i sociální zázemí.

Pláž Myrtos
Pláž Myrtos

U pláže se můžete ubytovat v hotelu Samian Mare Suites & Spa, který nabízí luxusní apartmány s výhledem na moře

Skala, dlouhá pláž obklopená restauracemi

Spousta návštěvníku míří na jihozápad Kefalonie na pláž Skala, která je jako dělaná pro dlouhé procházky. Nejen, že je pláž rozlehlá, ještě navíc se v její blízkosti nachází spousta možností občerstvení. Vstup do vody je prudký, proto se pláž nedoporučuje rodinám s dětmi. O to větší klid tu však panuje, užít si jej můžete na některém z placených lehátek nebo pod stínem borovic. Pláž je písčitá a voda na koupaní krásně čistá.

Tipy na pláže na Lefkádě

Většina turistů na Lefkádu, přezdívanou „Karibský ostrov Řecka“ míří kvůli průzračným lagunám a ukázkovým plážím pokrytým bílým, jemným pískem. Zároveň se jedná o skvělou destinaci pro pěší turistiku, případně horolezectví, jelikož se na ostrově nachází spousta míst, odkud je nádherný výhled do okolí. Užít si na Lefkádě můžete lekce windsurfingu nebo kitesurfingu.

Přečtěte si také: Lefkada: Ostrov opředený řeckými pověstmi

Porto Katsiki, pláž s azurovým mořem

Na oblíbenosti pláže Katsiki se podílí hned několik faktorů, jedním z nich je nádherně čistá, azurově zbarvená voda obklopující pláž s jemným bílým pískem. Z vrchu se vám naskytne pohled na pláž obklopenou vysokými útesy, na níž se návštěvníci rádi oddávají relaxaci, plavání, šnorchlování nebo odpočinku v některé z plážových restaurací.

Porto Katsiki
Porto Katsiki

Santa Marina Hotel naleznete 5 minut jízdy od pláže a nabízí pohodlné pokoje s balkóny, výhled na moře, venkovní bazén a restauraci.

Egremni, dlouhá pláž obklopená do nebe se týčícími útesy

Za jednu z nejznámějších a zároveň nejhezčích pláží na ostrově Lefkáda je považována Egremni, která se táhne do dálky dvou kilometrů. Nachází se na západě ostrova, zhruba 30 kilometrů od hlavního města, a jedná se oblíbené útočiště všech, kterým nedělá problém zdolat strmé schodiště, které na Egremni vede.

Pláž Egremni
Pláž Egremni

Průzračně modrá voda je vhodná jak na plavání, tak na šnorchlování, přičemž na své si přijdou i tací, kteří si sem přišli jen odpočinout a ulehnout na lehátko, kterých je tu k pronájmu spoustu.

Milos, nádherná pláž s obtížnějším přístupem

Hojně navštěvovaná je na Lefkádě také pláž Mylos, na kterou se lze dostat buď po strmém kopci, anebo využitím vodního taxi. Menší, krásně čistá pláž je vtěsnána mezi útesy, které tak dodávají pocit soukromí. Nutné je si s sebou vzít občerstvení i nápoje, protože je tu není možné zakoupit, nicméně lehátka k pronajmutí se na pláži nachází. Vhodné je si přibalit i boty do vody, jelikož je dno pokryté kamínky.

Pláž Milos
Pláž Milos

V blízkosti pláže Milos se nachází oblíbený hotel Agios Nikitas, stačí pouze 10 minut autem!

Vybrané pláže na Rhodosu

Díky kombinaci bohaté historie a krásných pláží se cestovními ruchu nevyhnul ani další řecký ostrov, kterým je Rhodos. Po většinu roku je tu navíc slunné počasí, které je jako dělané pro prozkoumání památek zařazených na seznamu světového dědictví UNESCO a následnému osvěžení se v tyrkysově modrých vlnách.

Přečtěte si také: Rhodos: Ostrov slunce, vína a bohaté historie

Tsambika, jedna z nejnavštěvovanějších místních pláží

Na východním pobřeží ostrova se rozkládá široká pláž Tsambika, pokrytá jemným zlatavým pískem. Voda u břehu rychle dosahuje hloubky, proto se jedná o místo ideální na plavání či šnorchlování, které v průzračné vodě nabízí dobrý výhled. K pronajmutí jsou tu desítky lehátek se slunečníky, anebo si zajděte odpočinout do místních hospůdek či plážových barů. Z některých částí pláže je možné zahlédnout klášter Tsambika tyčící se na kopci u pláže.

Pláž Tsambika
Pláž Tsambika

Prasonisi, ráj pro windsurfaře a kiteboardisty

Z toho důvodu, že v okolí pláže panuje silný vítr, se stala vyhledávaným místem mezi vyznavači vodních sportů, jako je například windsurfing nebo kiteboarding. Začátečníci si tu mohou v některém z plážových stanovišť zaplatit výukové lekce. Pláž je písčitá, moře průzračné a čisté, ale nutné je kvůli větru počítat s většími vlnami. V dáli se rýsují nazelenalé kopce a říká se, že tu je možné pozorovat jedny z nejhezčích západů slunce.

Pláž Prasonisi
Pláž Prasonisi

Zajímavosti a tipy pro návštěvu řeckých pláží

Koho přestane bavit pouhé povalování se na lehátku společně s občasným plaváním, může se na řeckých plážích věnovat mnoha dalším aktivitám. Mezi ty rozhodně patří vodní aktivity, jako je surfování, kiteboarding, windsurfing, potápění nebo šnorchlování. Jelikož je voda kolem ostrovů čistá, je možné pozorovat poměrně bohatý podmořský život. Vybrané pláže pak nabízejí lekce pro začátečníky. Jestliže si netroufnete na potápění se, ale krásy moře byste přeci jen rádi prozkoumali, zúčastněte se výletu na lodi, které obvykle nabídnou výhled i na okolní ostrovy.

Spousta zábavy na vás čeká i na pevnině, která je útočištěm plážových her typu volejbal, fotbal nebo pétanque. Za odpočinkem se vydejte do některé z místních taveren, vychutnejte si originální řecké frappé anebo prozkoumejte obchůdky se suvenýry. Zapomenout nemůžeme ani na již několikrát zmiňované malebné západy slunce a procházky po okolí.

Štítky k článku:

Sdílejte článek se svými přáteli!