TOP 6 nejlepších hotelů v Řecku
11.4. 2022

Řecko je vyhledávanou evropskou destinací pro své znamenité pláže, bohatou historii a nezaměnitelnou gastronomii. Kde se ubytovat, abyste si vysněnou dovolenou vychutnali se vším všudy?

Kréta

Ubytování na Krétě je stejně rozmanité jako samotný ostrov. Můžete si vybrat z luxusních resortů u moře, tradičních domů v malebných vesnicích, moderních apartmánů v centru měst nebo útulných rodinných penzionů.

Dessole Dolphin Bay Resort 4*: Skvělá volba pro odpočinek i aktivní výlety

Pláže oceněné modrou vlajkou jsou jistotou kvality, které navíc dbají na ochranu životního prostředí. A přesně na takové pláži se rozprostírá hotel Dessole Dolphin Bay Resort.

Hotel se nachází v oblasti - Kréta

Hotel si oblíbí hosté všech věkových kategorií, pro které je tu připravený bohatý animační program. Kromě toho se můžete zúčastnit sportovních aktivit v podobě tenisu, basketbalu, stolního tenisu, plážového volejbalu nebo vyzkoušet adrenalinové vodní sporty.

Stravování formou all inclusive zajišťuje nejen snídani, oběd a večeři, ale i neomezené množství nealkoholických i alkoholických nápojů během dne. Lehátka je možné využít u bazénu i na písčité pláži.

Dessole Dolphin Bay Resort
Hotel Dessole Dolphin Bay Resort - další fotky

Umístění hotelu je kousek od letiště, a především pár kilometrů od centra hlavního města Kréty, Heraklionu. Navštívit se tu dají různá muzea, benátská pevnost ze 16. století či benátská kašna. Historické centrum je doplněné moderními obchody a velkým množstvím taveren nebo barů. Milovníci přírody se od hotelu mohou vydat i na opačnou stranu, kde se rozprostírá zelená oáza s působivými výhledy na ostrov.

Hotel Mare Monte Beach 4*: Klidné místo pro doplnění energie

Další možností, kde se během návštěvy Kréty ubytovat, je hotel Mare Monte Beach, který je ukrytý v zeleni a který hostům opět nabízí pláž oceněnou modrou vlajkou. Společné prostory jsou pokryté bezdrátovým připojením k internetu a stejně tak mohou hosté využít internetového koutku.

Hotel Mare Monte Beach
Hotel Mare Monte Beach - další fotky

Nejen děti ocení celodenní animační programy, minigolf nebo hřiště na pétanque. Bohaté vyžití je zajištěné i formou vodních sportů, jako je jízda na banánu, šnorchlování či kánoe, a během dne se mohou hosté zúčastnit různých soutěží. Součástí all inclusive stravování je i možnost večeře v taverně Mezze, kde jsou podávány typické řecké pokrmy.

Hotel se nachází v oblasti - Kréta.

Okolí hotelu je vhodné pro procházky, během kterých vás obklopí spousta přírodních krás a malebných řeckých vesniček. Pět kilometrů od resortu se nachází jediné sladkovodní jezero na ostrově, Kournas, u kterého si můžete zapůjčit loďku nebo se v průzračné vodě vykoupat.

Krásná dovolená, první dva dny jsme se nemohli koupat kvůli červené vlajce, další dny to vynahradili. Hotel krásný, zaměstnanci moc milý a ochotný. Pláž s lehátkami, krásná, čistá, hned u hotelu, není co vytknout.

tak popisuje hotel jeden z hostů ve své recenzi.

Lefkáda

Lefkáda láká svými nekonečnými plážemi s tyrkysovou vodou, malebnými vesničkami a křišťálově čistými zálivy. Užijete si zde nádherné západy slunce, vynikající řeckou kuchyni a přátelskou atmosféru.

Hotel Agios Nikitas 3*: Rodinné zázemí v jádru přírody

Kdo hledá cenově výhodné ubytování kousek od písečné pláže, mohl by ho zaujmout hotel Agios Nikitas, který se nachází ve stejnojmenné vesnici na ostrově Lefkada. Jedná se o skvělou volbu pro ty, kteří si chtějí užít aktivní dovolenou a prozkoumat řecká zákoutí.

Hotel Agios Nikitas
Hotel Agios Nikitas - další fotky

Součástí ceny je kontinentální snídaně formou bufetu, která je hostům servírována na hotelové terase. Zázemí hotelu je rodinné, skládá se pouze z několika málo pokojů a apartmánů, které se nacházejí necelých 200 metrů od pláže.

Naskýtá se zde možnost zapůjčení horského kola, na kterém lze snadno prozkoumat přilehlé okolí, které tvoří bílé skály, olivové háje, ale i místní vodopády. Další sportovní vyžití představují vodní sporty, horolezectví nebo zapůjčení motorek.

Hotel se nachází v oblasti - Lefkada.

Obklopeno je ubytování i velkým množstvím obchůdků, taveren a přímo před recepcí se nachází autobusová zastávka.

Rhodos

Rhodos s bohatou historií je jedním z nejkrásnějších ostrovů v Egejském moři. Nabízí úchvatné pláže s jemným pískem a křišťálově čistou vodou, malebná města s úzkými uličkami a historickými památkami a nádhernou přírodu plnou zeleně.

Hotel Kolymbia Sky 4*: Za relaxem a poznáním řecké historie

V letovisku Kolymbia, které se nachází na ostrově Rhodos, se v malebné zahradě rozkládá hotel Kolymbia Sky, ze kterého je to na pláž necelých 200 metrů. Právě tato lokalita je výborná jak pro ty, kteří si chtějí odpočinout u vody, dopřát si chutné jídlo, užít si bohatý denní i noční animační program nebo pro ty, kteří chtějí prozkoumat antické památky, kterých Rhodos nabízí dostatek.

Hotel Kolymbia Sky
Hotel Kolymbia Sky - další fotky

Kousek od hotelu se nachází autobusová zastávka, z níž je možné dopravit se do hlavního města ostrova, kde se nachází například hrad či archeologické muzeum. Co se týká samotného zázemí hotelu, nachází se tu oddělený bazén pro děti i dětské hřiště nebo internetový koutek.

Hotel se nachází v oblasti - Rhodos.

Stravování probíhá formou all inclusive, které kromě hlavních pokrmů zahrnuje i zmrzlinu a místní nealkoholické i alkoholické nápoje. Bezplatně si mohou hosté zahrát stolní tenis nebo šipky a za menší příplatek i tenis. V těsné blízkosti hotelu se nachází několik podniků s bohatým nočním životem.

Kos

Hotel Gaia Royal 4*: Příjemný odpočinek doplněný chutným stravováním

Na Hippokratově ostrovu, tedy na Kosu, doporučujeme ubytování v hotelu Gaia Royal, který je umístěn pár kroků od písečné pláže. Vyhledávaný stín zajišťují všudypřítomné palmy, pod kterými se zároveň ukrývá dětské hřiště.

Hotel Gaia Royal
Hotel Gaia Royal - další fotky

O zábavu hostů je postaráno formou bohatého animačního programu, třemi venkovními bazény nebo televizním salonkem. Za příplatek je možné využít kulečníkový stůl nebo si dopřát relaxující masáž. Občerstvení je formou all inclusive, kdy se můžete těšit i na lehké občerstvení u bazénu, včetně koláčků a kávy.

Hotel se nachází v oblasti - Kos.

Na výlet se díky pravidelné autobusové dopravě můžete vydat do hlavního města, které je od hotelu vzdálené asi 20 kilometrů. Oblíbenou zastávkou je mezi turisty například pozůstatek starověkého léčebného chrámu nebo vila z období starověkého Říma.

Zakynthos

Zakynthos, jeden z nejkrásnějších ostrovů v Jónském moři, je domovem bílých útesů, tyrkysových lagun a nádherných pláží. Tento řecký ostrov nabízí návštěvníkům krásu přírody, bohatou historii a mnoho zábavy. Zakynthos je také domovem unikátních druhů zvířat, včetně karetta-karetta želv a vzácných ptáků.

Hotel Caretta Beach Resort 4*: Pobyt v oblasti mořských želv Caretta Caretta

Ostrov Zakynthos se do lidské mysli zapsal mimo jiné díky výskytu mořských želv Caretta Caretta, podle kterých si své jméno vybral i tento hotelový resort, tedy hotel Caretta Beach Resort. Všechny pokoje se pyšní novým zařízením a připojením k internetu.

Hotel Caretta Beach Resort
Hotel Caretta Beach Resort - další fotky

V ceně ubytování není zahrnuté stravování, v těsné blízkosti se však nachází velké množství restaurací, barů i kaváren. K písečné pláži, která je domovem právě zmíněných želv Caretta Caretta, hosté dojdou za necelých 10 minut, nachází se totiž 850 metrů od resortu.

Hotel se nachází v oblasti - Zakynthos.

K dispozici je v hotelu fitness centrum, solárium, ale také plavecký bazén s tobogány či vířivkou. Nedaleko resortu je umístěné i centrum nočního života, obec Laganas. Že je hotel situován ve skvělé lokalitě, dokazuje i fakt, že se nachází pouhé tři kilometry od letiště.

Štítky k článku:

Sdílejte článek se svými přáteli!