TOP 7 tipů na nejkrásnější pláže v Thajsku
(naposledy upraveno 25.3. 2024)

Thajsko patří mezi vyhledávané exotické destinace a nabízí jedny z nejhezčích pláží. Z jedné strany pobřeží omývají azurové vody Andamanského moře a z druhé teplé vlny Thajského zálivu. Země ukrývá desítky pláží, které okouzlí svou krásou a rozmanitostí.

Každá pláž má své vlastní kouzlo a charakter - od romantických útesů až po pláže obklopené bujnou vegetací. Oživující vůně kokosových palm a zvuky vln se mísí s úsměvy místních obyvatel, kteří vás srdečně přijmou a zpříjemní pobyt.

Přečtěte si také: Cestujeme do Thajska: Rady a tipy na cestu

Railay beach (Krabi)

Railay Beach, často nazývaná také jako Rai Leh, je jedním z největších lákadel jižního Thajska. Pláž, obklopená džunglí a vápencovými skalami, se nachází v provincii Krabi na pobřeží Andamanského moře. Díky tomu, že pláž neleží v blízkosti centra, je poklidná a oblíbená jak mezi jak turisty, tak mezi místními.

Railay Beach nabízí nádherné výhledy, zejména při západu slunce, azurovou vodu i vysoké skály, které potěší především zkušené horolezce.

Pláž Railay
Pláž Railay

Pláž se dělí na tři části:

  1. Railay West Beach
  2. Railay East Beach
  3. Phra Nang Beach

Zde si mohou návštěvníci užít koupání, horolezectví nebo prozkoumat místní jeskyně. Pestrý je tu i podmořský život, proto se rovněž mezi potápěči jedná o populární lokalitu.

Long Beach (Krabi)

Pláž Long Beach na ostrově Ko Lanta se řadí mezi největší a nejpopulárnější pláže v celém Thajsku. Nachází se pouhých 10 minut jízdy od vesnice Saladan a přístavu, díky kterému je snadno dostupná i z odlehlých částí země. Zlatavý jemný písek se táhne na délku 5 kilometrů a je lemován vysokými borovicemi. Rovnoměrně podél pobřeží jsou rozmístěné hotely, penziony, bary a restaurace, ukryté mezi stíny stromy.

Long Beach sama o sobě tak zůstává poklidná, s minimem lehátek a stolů zabírajících místo přímo na pláži. Plážové bary poskytují ideální místo k pozorování úchvatných západů slunce. Využijte tu případně i možnost pronájmu kajaků a prozkoumejte nedaleké pláže. Kromě toho jsou k dispozici podél pláže také relaxační thajské masáže.

Hotely v oblasti Krabi až s 25% slevou.

Prozkoumat hotely

Maya Bay (souostroví Phi Phi)

Maya Bay je zátoka obklopená útesy vysokými až 100 metrů. Hlavní pláž se stejnojmenným názvem je zhruba 200 metrů dlouhá a pokrytá jemným pískem. Turisté sem obvykle míří se zcela jiným záměrem, než kterým je vykoupání se v moři. Po vydání filmu Pláž v roce 2000 se Maya Bay stala jednou z nejvýznamnějších atrakcí souostroví Phi Phi.

Více o souostroví Phi Phi jsme psali v článku: Phi Phi Islands: Nejznámější thajské souostroví

Příběh, ve kterém jednu z hlavních rolí ztvárnil Leonardo DiCaprio, se odehrává právě na místní pláži, o které se tak dozvěděli lidé po celém světě. Z toho důvodu není možné oblast navštívit bezplatně, masy návštěvníků tu ničily bohatý podmořský život.

Pláž Maya Bay v souostroví Phi Phi
Pláž Maya Bay v souostroví Phi Phi

V současné době jsou pod hladinou opět k vidění pestré rybičky, a tak se jedná o ideální místo pro šnorchlování. Nejlepší čas k návštěvě je mezi listopadem a dubnem, kdy jsou vlny klidné a umožňují snadnější přístup do zátoky. Naopak od května do října mohou drsné mořské podmínky znemožnit vstup do vody.

Chaweng Beach (Ko Samui)

Chaweng Beach na ostrově Ko Samui, známá také jako jedna z nejrušnějších pláží v Thajsku, láká návštěvníky svým jemným bílým pískem a širokou zátokou. Pláž je lemována skalnatými útesy na obou koncích a ostrovem Ko Mat Lang na severu.

Kromě koupání a thajských masáží nabízí Chaweng Beach také širokou škálu vodních sportů, které je tu možné vyzkoušet. Na pláži jsou k zapůjčení vodní skútry, katamarány, kajaky, anebo zvolte jízdu na banánu.

Večer se mnoho restaurací na pobřeží promění v romantická místa osvětlená svíčkami či lampičkami, kde si můžete vychutnat večeři pod hvězdami a završit tak den strávený na Chaweng Beach.

Během hlavní turistické sezóny zde panuje veselá a bujará atmosféra, kterou ocení především mladí cestovatelé.

Patong Beach (Phuket)

Patong Beach, se svými třemi kilometry zlatavého písku, je jednou z nejpopulárnějších pláží na Phuketu. Nabízí širokou škálu aktivit jako paragliding či vodní skútry a z toho důvodu, že se jedná o zejména turistický cíl, nechybí všudypřítomní obchodníci, kteří oslovují potencionální zákazníky přímo na písku. Podél pláže rostou kokosové palmy a tropické mandlovníky, které oddělují pobřeží od hlavní silnice. Tato část pláže je lemována stánky nabízejícími občerstvení a nápoje, stejně jako masážními salóny.

U pláže najdete také restaurace a bary servírující thajská i mezinárodní jídla. Na severním konci Patong Beach je ukrytý malý záliv, kde je voda zejména během sezóny mělká a průzračná. Jižní část je ústím řeky, kde kotví několik rybářských lodí. Nejlepší čas k návštěvě Patongské pláže je od listopadu do dubna, kdy je moře velmi klidné.

Přečtěte si také: Phuket: Co vidět na ostrově kontrastů a nevšedních zážitků

Kata Beach (Phuket)

Kata Beach nabízí 1,5 kilometru zlatavého písku a je vyhlášená jako jedna z nejoblíbenějších pláží na Phuketu. Denně sem přijíždí stovky návštěvníků, kteří si užívají sluníčka a osvěžení v azurových vodách. Ačkoliv bývá na pláži často rušno, nikdy není díky své délce přeplněná.

Během listopadu až dubna bývá moře klidné, od května do října se mohou objevit drsnější podmínky pro koupání, ale právě v těchto měsících sem míří surfaři, aby si užili vlny. Koncem roku se pak Kata Bay zaplňuje krásnými jachtami, které sem připlouvají z celého regionu, aby se zúčastnily jednoho z nejprestižnějších jachtingových závodů v Asii.

White Sand Beach (Koh Chang)

White Sand Beach, česky Bílá písčitá pláž, se rozprostírá na severu ostrova Koh Chang. Řeč je o jedné z nejrušnějších a nejnavštěvovanějších pláží na Koh Chang, která návštěvníky láká nejen na perfektní podmínky pro koupání, ale také na mnoho barů, restaurací, obchodů a možností ubytování v okolí pláže.

Pro ty, kteří hledají klid, je důležité vědět, že čím dál na sever pláže se vydáte, tím klidnější prostředí zde najdete. Pláž disponuje mnoha stinnými místy a pozvolně se svažuje do moře, díky čemuž se mohou bezpečně koupat i rodiny s malými dětmi.

Od rušných a živých pláží, jako je White Sand Beach na Koh Chang, po klidné a odlehlé útočiště typu Railay Beach, v Thajsku najdeme jedny z nejúchvatnějších pláží na světě. Za zmínku určitě stojí také pláže jako Donald Duck Bay, Lamai Beach nebo Koh Nang Yuan, která vypadá jako vystřižená z katalogu.

Štítky k článku:

Sdílejte článek se svými přáteli!