Phi Phi Islands: Nejznámější thajské souostroví

Ke skvělému zážitku z dovolené vám nesmí chybět křišťálově průzračná voda, skvělé bary, restaurace a neotřelý noční život? Pak jsou pro vás Phi Phi Islands jako stvořené.

Najdete tu rušné ulice plné turistů, kteří míří za dobrým jídlem a zábavou, ale i odlehlá zákoutí. Hlavní předností ostrovů Phi Phi ležících v Thajsku, jsou však pláže, do kterých se zamilujete na první pohled.

Ostrovy Phi Phi jsou dva: Větší Ko Phi Phi Don, který je centrem všeho dění, a nedaleký Ko Phi Phi Leh, který svou přírodou a strmými vápencovými skalami svádí k jednodenním výletům. Ostrovy jsou dobře dostupné z Phuketu a Ko Lanty – po hodinové plavbě budete v cíli.

Ubytování

Lon Dalum – střed ostrova hýčká turisty neomezenou nabídkou služeb

Ubytování je možné pouze na ostrově Phi Phi Don. Vzhledem k tomu, že ostrov je velmi hornatý, na několik míst se dá dojet pouze lodí. To se odráží i na ubytovacích možnostech - většina resortů se soustředí kolem hlavního přístavu, v oblasti Loh Dalum a Ton Sai. Denně zde přijíždí desítky lodí a čas nic neznamená – rušno je tu téměř vždy.

Ubytování v Phi Phi
Ubytování v Phi Phi

Na druhou stranu si však můžete být jisti, že zde najdete vše, co potřebujete. Tržiště se suvenýry a thajskými výrobky, pouliční stánky s dobrým jídlem i honosné restaurace, kluby, bary, několik desítek cestovních kanceláří, nemocnice… Zkrátka vše od A do Z.

Díky přístavu se jedná se o ideální startovní bod pro výlety - lehce odtud prozkoumáte všechna tajemství ukrytá v neobydlené jihozápadní části i nedaleký ostrov Ko Phi Phi Leh.

Největšímu návalu turistů se vyhýbá zátoka Loh Ba Kao Bay

Menší hrst hotelů je směrována i kolem o něco tišší zátoky Loh Ba Kao Bay v severovýchodní části. Pokud tedy upřednostňujete klidná zákoutí, a přesto si chcete vychutnat mocnou atmosféru Phi Phi Islands, tato zátoka je jasná volba. O největší turistický šrumec budete ochuzeni, o nádherné pláže však nikoliv.

Milovníci klidu míří na sever

Naprostou pohodu a ticho najdete na severním výběžku ostrova, který vyniká krásnou přírodou. Odpočinek si dopřejte například v Phi Phi natural resort, kde vás nebude rušit nic jiného než jen večerní šumění vln. A když vás přepadne chuť na výtečnou kokosovou zmrzlinu nebo stánky s tradičním thajským oděvem, do centra města dorazíte za pár minut.

Tipy na výlety

Na ostrovech Phi Phi Islands vás toho čeká mnoho. Nekonečné párty, turistika v přírodě i úžasné korály. V prvních vteřinách vašeho příjezdu na Phi Phi se však možná neubráníte lehkému zklamání. Hlavní přístav je rušný, hlučný a ničím výjimečný.

Stejně tak jako ty nejznámější pláže, které sice lahodí oku, ale množství lidí a nulový klid ve vás snadno zanechá hořkou pachuť. Za objevením kouzla Phi Phi Islands se musíte vydat jinam.

Prozkoumejte celý ostrov

Celý ostrov měří na délku pouze 8 kilometrů, na šířku ještě méně. Potrapte lehce nohy a vyrazte ostrov objevit pěšky. Každý den můžete strávit na jiné pláži a ostrov tak poznat z jiného úhlu. To se vám nejlépe podaří na vyhlídkách, kterých na ostrově najdete hned několik. Na tu nejznámější se dostanete sice krátkým, ale za to poměrně výživným výšlapem z centra Loh Dalum.

Horolezectví aneb jak na Phi Phi Island z výšky

Ostrov z výšky se vám podaří uvidět i jinak. Láká vás horolezectví? Na ostrově působí hned několik agentur, které vás vybaví sportovními potřebami i nezbytnými radami. Agentury však myslí i na úplné začátečníky, kteří mohou využít specializovaných kurzů. Neopakovatelný pocit z pokoření strmých vápencových skal tak může zažít úplně každý.

Prohlédněte si Phi Phi i z výšky
Prohlédněte si Phi Phi i z výšky

Potápění a šnorchlování

Cestovní agentury nabízí i různé výlety za potápěním a šnorchlováním, ať už kolem souostroví Phi Phi Islands nebo ve vzdálenějších lokalitách. Není divu – narazíte tu na opravdové korálové skvosty. S kyslíkem na zádech se můžete ponořit i za vrakem lodi.

Třešničkou na dortu je pak potápění se žraloky obrovskými, kteří se kolem pobřeží pravidelně objevují v jarních měsících. Nebojte, nebezpeční nejsou.

Phi Phi Leh: Za prošlou krásou slavné Maya Bay

Phi Phi Islands se proslavili zejména díky filmu Pláž s Leonardem DiCapriem v hlavní roli. Film se natáčel v zátoce Maya Bay – nyní nejslavnější pláž v celém Thajsku. A podle toho to tam také vypadá – turisté se sem sjíždějí jako včely na med.

A není divu – jakmile se zde ocitnete, rychle pochopíte proč. Nenechte se tímto rojem turistů odradit – pokud vyrazíte ráno nebo naopak až k večeru, davy nejsou tak hrozné. Za tu scenérii to stojí.

Maya Bay se proslavila ve filmu Pláž s Leonardem DiCapriem
Maya Bay se proslavila ve filmu Pláž s Leonardem DiCapriem

Phi Phi Leh – to však není jen známá Maya Bay. Určitě se vydejte i do vodní laguny na druhé straně ostrova, kterou ze tří stran svírají mohutné vápencové skály, pro Phi Phi Islands tak typické.

Jeden z nejkrásnějších ostrovů? Bamboo Island

Do souostroví Phi Phi Islands patří i Bamboo Island. Malý neobydlený ostrov, který vás ohromí neuvěřitelně bílým pískem a desítkami odstínů mořské modře. Často je výlet na tento ostrov spojen i se šnorchlováním a návštěvou dalších zajímavých míst. Věřte, že odsud se vám nebude chtít odejít!

Krátký videoprůvodce

Sdílejte článek se svými přáteli!