TOP 6 nejlepších hotelů v Egyptě: Bohatá zábava na každém rohu
29.5. 2020

Egypt – synonymum pro bohatý podmořský život, finančně dostupnou dovolenou a hotely prvotřídní úrovně. Ne vždy ale realita odpovídá představám. Jaké hotely patří v Egyptě mezi ty skutečně nejlepší?

Hurghada, výchozí bod výletů za historií a památkami

Rádi prozkoumáváte okolí, objevujete památky a seznamujete se s historií navštívené destinace? Hurghada je na to jako stvořená! Díky tomu zvládá hravě konkurovat jiným egyptským letoviskům, a to i přesto, že v ní nenajdete ty nejlepší potápěčské lokality.

Hotel Steigenberger Al Dau Beach Resort

V Egyptě bývají hotelové komplexy nešťastně umístěny daleko od měst, což se hoteliéři snaží dohnat špičkově vybavenými resorty tak, ať hostům nic nechybí. Resort Steigenberger Al Dau Beach to má ale jinak: od centra Hurghady je vzdálen pouze 5 kilometrů a dostanete se tam zdarma hotelovým shuttle busem takřka za pár minut. Hotel se navíc nachází přímo na dva kilometry dlouhé pěší zóně se spoustou kaváren a obchůdků, takže o vyžití mimo hotel nemáte nouzi.

Co se týče koupání, hotel leží u vlastní 400 metrů dlouhé pláže, na kterou se dostanete skrz rozlehlou zahradu se vzrostlými palmami a bazénovým komplexem o ploše 5 000 m2. Najdete tu bazény se sladkou i slanou vodou, línou řeku a jacuzzi. Kompletní relaxaci si dopřejte v Thalasso Spa s lázněmi, saunou, vířivkou a masážemi. A pokud chcete zkusit golf, máte možnost – součástí hotelu je i 9jamkové golfové hřiště.

Steigenberger Al Dau Beach Resort
Steigenberger Al Dau Beach Resort - další fotky

Pláž je písečná, boty do vody nepotřebujete a výhodou je, že každý slunečník se dvěma až třemi lehátky je od ostatních oddělen paravánem, což vám zajistí jednak ochranu před větrem, jednak na plážích často nedostatkové soukromí.

Máte-li mlsný jazyk, těšte se na místní kuchyni: každý večer je tematicky zaměřená, a ani za 12 dní pobytu nestihnete vyzkoušet všechno. Třešničkou na dortu je ochotný personál, velice milá obsluha a výhled na moře z každého pokoje.

Jaz Makadina

Další volbou, která v Hurghadě nezklame, je hotel Jaz Makadina umístěný v krásné zahradě v zátoce Makadi. Od Hurghady je sice vzdálen 35 kilometrů, to vám ale vynahradí krásnou širokou písečnou pláží s korálovým útesem, kde můžete šnorchlovat od rána do večera.

Jaz Makadina
Jaz Makadina - další fotky

Hotel nabízí bohaté možnosti sportovního vyžití a relaxace: tenisové kurty, biliard, volejbal, vodní pólo, squash, fitness centrum, welness centrum se saunou, masážemi a jacuzzi, dokonce i potápěčské centrum. Samozřejmostí jsou bohaté zábavní večery, animační programy, miniklub pro děti. A jak je Jar Makadina hodnocen samotnými hosty?

Na dovolené v Egyptě jsme byli 12krát, v různých letoviskách a vždy v jiném hotelu, takže máme zkušenosti pro objektivní hodnocení. Přestože jsme si vždy cíleně vybírali kvalitnější 5* hotely a ve většině z nich jsme byli spokojeni, je pro nás hotel Jaz Makadina první hotel, do kterého se při nejbližší příležitosti opravdu chceme vrátit. Výjimečnost atmosféry tohoto hotelu a bezkonkurenčně nejlepší personál, který jsme kdy zažili, nás motivoval napsat dokonce naši první recenzi, což ze zásady a lenosti nikdy neděláme.

tak popisuje hotel jeden z hostů ve své recenzi.

Marsa Alam, cíl pro vášnivé šnorchlisty a potápěče

Marsa Alam je nejvychvalovanější egyptská destinace, a to zejména díky pohodové atmosféře a bohatému výběru šnorchlovacích lokalit, které zůstávají i dnes poměrně dobře zachovány. Pokud míříte do Egypta právě kvůli potápění a šnorchlování, Marsa Alam je dobrá volba. A pokud nebudete mít štěstí na průzračnou vodu hned před hotelem, vyberete si z velkého množství šnorchlovacích výletů do okolních vod. Ale jakou zvolit základnu?

Hotelux Oriental Coast

Jednu nevýhodu Marsa Alam přece jen má: docela divoké moře, kvůli kterému je do něj některé dny vstup zakázán. To se vám ale nestane v hotelu Hotelux Oriental Coast umístěném v laguně, která je od rozbouřeného moře oddělena korálovou bariérou. A co víc – přímo u hotelové pláži obdivujete pestrobarevný podmořský svět, kde pravidelně narazíte na chobotnice, rejnoky a jiné potvůrky. Barva moře jako v Karibiku jen dotváří prázdninovou pohádku.

Hotelux Oriental Coast
Hotelux Oriental Coast - další fotky

Ostatně pohádku tu připomíná i samotný hotel, který je postaven v elegantním stylu Pohádek tisíce a jedné noci. Nachází se v příjemné udržované zahradě, k dispozici máte tři bazény s barem přímo ve vodě a zvlášť čtyři bazény pro děti, které se zabaví i na dětském hřišti a v miniklubu.

Do tohoto hotelu je dobré přibalit do kufru i boty do vody.

Pickalbatros Albatros Sea World

Co se týče šnorchlování, zkrátka nepřijdete ani v hotelu Pickalbatros Sea World. Kolem pobřeží se nachází mělčina tvořená deskou, po které se dá dojít až na hranu zlomu desky, za kterou se krásně šnorchluje. U pláže je navíc hlubší laguna na bezpečné koupání a šnorchlování a 2 kilometry od hotelové pláže najdete velkou lagunu, kam jezdí na výlet i potápěči z dalekého okolí. Pláž je čistá, denně udržovaná a o vaše pohodlí se postará všímavý personál, který vám donese cokoliv, na co máte chuť.

Hotel leží v uzavřené zahradě a ubytovat se můžete v hlavní budově nebo v jedné z mnoha jednopatrových vilek, které zaručují klid a soukromí. K dispozici máte několik bazénů, aquapark, animační programy, SPA centrum, potápěčské centrum, a dokonce i jízdu na koni na hotelové 600 metrů dlouhé dráze.

Pickalbatros Albatros Sea World
Pickalbatros Albatros Sea World - další fotky

Ačkoliv má resort obrovskou kapacitu, nepřijde vám přeplněný ani při plné obsazenosti – areál je tak velký, že množství lidí se rozprostře na příjemně únosnou mez.

Safaga, ne tak známá, ale o to lepší destinace

Poklidné egyptské letovisko Safaga se nachází asi 60 kilometrů od Hurghady a krom jiného se jedná o ideální výchozí bod pro návštěvu proslulého Karnaku či Luxoru. Pobřeží lemují rozsáhlé korálové útesy, sestup do moře bývá místy kamenitý a poměrně obtížný. Díky tomu jsou ale korálové útesy dobře zachované a potápění je tu výjimečným zážitkem.

Magic Life Kalawy Imperial

Resort Magic Life Kalawy Imperial uspokojí hned dva druhy návštěvníků: milovníky šnorchlování a milovníky dobrého jídla. Hotel se nachází přímo u krásné přírodní zátoky s výbornými podmínky pro pozorování podmořského života. Po molu se dostanete rovnou do hlubokého moře, kde si připadáte jako v akváriu: Pokud budete mít štěstí, uvidíte například i želvy nebo delfíny. Jen vyrazte v dopoledních hodinách – dřív, než se moře zakalí.

Magic Life Kalawy Imperial
Magic Life Kalawy Imperial - další fotky

Magic Life Kalawy Imperial je hotel, kde program all inclusive nabírá nový směr. Nejenže v ceně máte nekonečný výběr všech možných jídel, navíc skvěle připravených, bohatý pitný režim, ale zdarma máte i různé vyžití včetně tenisu, windsurfingu a spa centra se saunou, parní lázní, tureckými lázněmi, jacuzzi a relaxačním centrem. Odpočinek si užijete i v nádherné zahradě, do které se pořádají komentované procházky.

Sharm el Sheikh, pro mnohé nejlepší egyptská šnorchlovací lokalita

Sharm el Sheikh je prvotřídní šnorchlovací destinace hned s několika zátokami a potápěčskými lokalitami. Na rozdíl od Hurghady jsou tu korálové útesy většinou stále ještě zachovalé, navíc s přímým přístupem od hotelových pláží, což umožňuje prozkoumat podmořský svět i nepříliš zdatným plavcům.

Club Magic Life Sharm El Sheikh Imperial

Nejinak je to i u hotelu s názvem Club Magic Life Sharm El Sheikh Imperial, který se nachází přímo na písečné pláži s vlastním korálovým útesem a 240 metrů dlouhým molem, který vám usnadní vstup ke kouzelnému podmořskému životu. Jen moře tu bývá občas divočejší, a může se stát, že vás plavčíci z bezpečnostních důvodů některý den nepustí do vody.

Club Magic Life Sharm El Sheikh Imperial
Club Magic Life Sharm El Sheikh Imperial - další fotky

Nemusíte ale zoufat – areál hotelu o rozloze 95 500 m2 disponuje skvělým bazénovým komplexem, animátoři se postarají o vaši zábavu různými večerními programy, zdarma si můžete zahrát basketbal, plážový volejbal, fotbal, tenis, ping pong, zacvičit si ve fitness centru nebo si odpočinout v parní lázni. Ve vzdálenosti pouhého jednoho kilometru od hotelu si užijete bohaté nákupní možnosti a mnoho restaurací a barů.

A jaký si vyberete vy?

Chcete si užít dovolenou, během které nemusíte řešit nepříjemné drobnosti zaviněné nedostatečnou úrovní hotelu? Málo lehátek, opakující se jídla a ochotu číšníků, kteří by vás snad nejraději poslali domů? Prozkoumejte detaily a recenze výše zmíněných hotelů – v nich máte jistotu, že dovolená tentokrát klapne skutečně bez potíží.

Štítky k článku:

Sdílejte článek se svými přáteli!