TOP 6 nejlepších hotelů v Egyptě: Bohatá zábava na každém rohu
(naposledy upraveno 22.3. 2024)

Egypt – synonymum pro bohatý podmořský život, finančně dostupnou dovolenou a hotely prvotřídní úrovně. Ne vždy ale realita odpovídá představám. Jaké hotely patří v Egyptě mezi ty skutečně nejlepší?

Rádi prozkoumáváte okolí, objevujete památky a seznamujete se s historií navštívené destinace? Hurghada je na to jako stvořená! Díky tomu zvládá hravě konkurovat jiným egyptským letoviskům, a to i přesto, že v ní nenajdete ty nejlepší potápěčské lokality.

Hotel Steigenberger Al Dau Beach Resort, Hurghada

V Egyptě bývají hotelové komplexy nešťastně umístěny daleko od měst, což se hoteliéři snaží dohnat špičkově vybavenými resorty tak, ať hostům nic nechybí. Resort Steigenberger Al Dau Beach to má ale jinak: od centra Hurghady je vzdálen pouze 5 kilometrů a dostanete se tam zdarma hotelovým shuttle busem takřka za pár minut. Hotel se navíc nachází přímo na dva kilometry dlouhé pěší zóně se spoustou kaváren a obchůdků, takže o vyžití mimo hotel nemáte nouzi.

Co se týče koupání, hotel leží u vlastní 400 metrů dlouhé pláže, na kterou se dostanete skrz rozlehlou zahradu se vzrostlými palmami a bazénovým komplexem o ploše 5 000 m2. Najdete tu bazény se sladkou i slanou vodou, línou řeku a jacuzzi. Kompletní relaxaci si dopřejte v Thalasso Spa s lázněmi, saunou, vířivkou a masážemi. A pokud chcete zkusit golf, máte možnost – součástí hotelu je i 9jamkové golfové hřiště.

Steigenberger Al Dau Beach Resort
Steigenberger Al Dau Beach Resort (klikněte pro další fotky)

Pláž je písečná, boty do vody nepotřebujete a výhodou je, že každý slunečník se dvěma až třemi lehátky je od ostatních oddělen paravánem, což vám zajistí jednak ochranu před větrem, jednak na plážích často nedostatkové soukromí.

Máte-li mlsný jazyk, těšte se na místní kuchyni: každý večer je tematicky zaměřená, a ani za 12 dní pobytu nestihnete vyzkoušet všechno. Třešničkou na dortu je ochotný personál, velice milá obsluha a výhled na moře z každého pokoje.

Výhody hotelu

 • Pozvolný vstup do moře a písčitá pláž.
 • Hotel pořádá pestré animační programy, kde si můžete vyzkoušet různé druhy sportů a zábavy jako jsou fitness, aerobik, vodní gymnastika, plážový volejbal, stolní tenis, biliár, golf, kánoe, šlapadla.
 • Můžete vyzkoušet bazén se slanou vodou a línou řeku.
 • Součástí hotelu je 9ti jamkové golfové hřiště.
 • 3 tematické restaurace s večeřemi á-la carte.

Hodnocení hotelu

Hodnocení hotelu na Invia.cz: 4,8 z 5
Hodnocení hotelu na Google: 4,7 z 5
Hodnocení hotelu na Booking.com: 8,9 z 10

Zjistit cenu pobytu

Jaz Makadina, Hurghada

Další volbou, která v Hurghadě nezklame, je hotel Jaz Makadina umístěný v krásné zahradě v zátoce Makadi. Od Hurghady je sice vzdálen 35 kilometrů, to vám ale vynahradí krásnou širokou písečnou pláží s korálovým útesem, kde můžete šnorchlovat od rána do večera.

Jaz Makadina
Jaz Makadina (klikněte pro další fotky)

Hotel nabízí bohaté možnosti sportovního vyžití a relaxace: tenisové kurty, biliard, volejbal, vodní pólo, squash, fitness centrum, welness centrum se saunou, masážemi a jacuzzi, dokonce i potápěčské centrum. Samozřejmostí jsou bohaté zábavní večery, animační programy, miniklub pro děti. A jak je Jar Makadina hodnocen samotnými hosty?

Na dovolené v Egyptě jsme byli 12krát, v různých letoviskách a vždy v jiném hotelu, takže máme zkušenosti pro objektivní hodnocení. Přestože jsme si vždy cíleně vybírali kvalitnější 5* hotely a ve většině z nich jsme byli spokojeni, je pro nás hotel Jaz Makadina první hotel, do kterého se při nejbližší příležitosti opravdu chceme vrátit. Výjimečnost atmosféry tohoto hotelu a bezkonkurenčně nejlepší personál, který jsme kdy zažili, nás motivoval napsat dokonce naši první recenzi, což ze zásady a lenosti nikdy neděláme.

tak popisuje hotel jeden z hostů ve své recenzi.

Výhody hotelu

 • Upravená písčitá pláž leží přímo u hotelu s korálem v blízkosti.
 • Nově otevřený aquapark v blízkosti hotelu.
 • Zábavné večery, animační programy pro děti i dospělé a bohaté sportovní vyžití.
 • Lehátka, slunečníky a ručníky lze využívat bezplatně.
 • Restaurace á-la carte v centru Madinat Makadi (italská, orientální, asijská).

Hodnocení hotelu

Hodnocení hotelu na Invia.cz: 4,8 z 5
Hodnocení hotelu na Google: 4,7 z 5
Hodnocení hotelu na Booking.com: 8,9 z 10

Zjistit cenu pobytu

Prozkoumejte další hotely v oblasti Hurghada až s 50% slevou.

Jaz Lamaya Resort, Marsa Alam

Exkluzivní resort Jaz Lamaya Resort v Marsa Alam se nachází u okouzlujícího přírodního zálivu, který přímo vybízí k dlouhodobému šnorchlování a poznávání místní podmořské fauny a flóry. Hotel se nachází jen 7 km od letiště a asi 9 km od centra Port Ghalib. Po příjezdu vás uvítá prostorná vstupní hala s recepcí, poskytující prvotřídní služby a pohodlné ubytování.

Jaz Lamaya Resort
Jaz Lamaya Resort (klikněte pro další fotky)

Nuda je tu nepřípustná, v resortu se neustále konají různé animační programy a sportovní aktivity, jako jsou tenisové kurty, stolní tenis, volejbal, fitness a mnoho dalších. Pokud ovšem plánujete pouze relaxovat a odpočívat, pláž je jen pár kroků od hotelu. Zde si můžete užívat relaxaci na lehátku nebo se zapojit do vodních sportů, včetně možnosti využití plážového baru.

Celý záliv Coraya je nádherné místo, kde se nikdo nemůže nudit. Díky přítomnosti několika hotelů je oblast rozsáhlá a můžete se procházet podél pobřeží. Zahrady si zaslouží zvláštní pozornost, zahradníci odvádějí dobrou práci a starají se o každý malý detail.

tak popisuje názor na hotel a okolí jeden z hostů ve své recenzi.

Výhody hotelu

 • Hotel vhodný i pro náročnější klientelu.
 • Zábavné večery, animační programy pro děti i dospělé a bohaté sportovní vyžití.
 • Lehátka, slunečníky a ručníky lze využívat bezplatně.

Hodnocení hotelu

Hodnocení hotelu na Invia.cz: 4,6 z 5
Hodnocení hotelu na Google: 4,8 z 5
Hodnocení hotelu na Booking.com: 9,1 z 10

Zjistit cenu pobytu

Pickalbatros Sea World Resort, Marsa Alam

Co se týče šnorchlování, zkrátka nepřijdete ani v hotelu Pickalbatros Sea World. Kolem pobřeží se nachází mělčina tvořená deskou, po které se dá dojít až na hranu zlomu desky, za kterou se krásně šnorchluje. U pláže je navíc hlubší laguna na bezpečné koupání a šnorchlování a 2 kilometry od hotelové pláže najdete velkou lagunu, kam jezdí na výlet i potápěči z dalekého okolí. Pláž je čistá, denně udržovaná a o vaše pohodlí se postará všímavý personál, který vám donese cokoliv, na co máte chuť.

Hotel leží v uzavřené zahradě a ubytovat se můžete v hlavní budově nebo v jedné z mnoha jednopatrových vilek, které zaručují klid a soukromí. K dispozici máte několik bazénů, aquapark, animační programy, SPA centrum, potápěčské centrum, a dokonce i jízdu na koni na hotelové 600 metrů dlouhé dráze.

Pickalbatros Sea World
Pickalbatros Sea World (klikněte pro další fotky)

Ačkoliv má resort obrovskou kapacitu, nepřijde vám přeplněný ani při plné obsazenosti – areál je tak velký, že množství lidí se rozprostře na příjemně únosnou mez.

Výhody hotelu

 • Písčitá pláž přímo u areálu hotelu, možnost vstupu do vody přes molo (šnorchlování).
 • Aquapark zdarma přímo v hotelu.
 • 19 venkovních bazénů (14 pro dospělé, 5 pro děti)
 • Bohaté animační programy a k vyzkoušení mnoho sportů: tenisový kurt, plážový volejbal, fotbalové hřiště, minigolf, šachy, tělocvična, potápěčské centrum, jízda na koni, kulečník.

Hodnocení hotelu

Hodnocení hotelu na Invia.cz: 4,4 z 5
Hodnocení hotelu na Google: 4,8 z 5
Hodnocení hotelu na Booking.com: 8,9 z 10

Zjistit cenu pobytu

Prozkoumejte další hotely v oblasti Marsa Alam až s 50% slevou.

Club Magic Life Kalawy Imperial, Safaga

Resort Magic Life Kalawy Imperial uspokojí hned dva druhy návštěvníků: milovníky šnorchlování a milovníky dobrého jídla. Hotel se nachází přímo u krásné přírodní zátoky s výbornými podmínky pro pozorování podmořského života. Po molu se dostanete rovnou do hlubokého moře, kde si připadáte jako v akváriu: Pokud budete mít štěstí, uvidíte například i želvy nebo delfíny. Jen vyrazte v dopoledních hodinách – dřív, než se moře zakalí.

Magic Life Kalawy Imperial
Club Magic Life Kalawy Imperial (klikněte pro další fotky)

Club Magic Life Kalawy Imperial je hotel, kde program all inclusive nabírá nový směr. Nejenže v ceně máte nekonečný výběr všech možných jídel, navíc skvěle připravených, bohatý pitný režim, ale zdarma máte i různé vyžití včetně tenisu, windsurfingu a spa centra se saunou, parní lázní, tureckými lázněmi, jacuzzi a relaxačním centrem. Odpočinek si užijete i v nádherné zahradě, do které se pořádají komentované procházky.

Výhody hotelu

 • Vlastní písčitá pláž s postupným vstupem do moře a barovým servisem i sprchami.
 • All inclusive stravování po celých 24 hodin.
 • Zdarma získáte plno služeb: plážový volejbal, šipky, fotbal, stolní tenis, tenis, fitness centru, sauna zdarma, služby lázeňského centra (bez masáží).
 • Lehátka, slunečníky a plážové osušky zdarma.

Hodnocení hotelu

Hodnocení hotelu na Invia.cz: 4,8 z 5
Hodnocení hotelu na Google: 4,7 z 5
Hodnocení hotelu na Booking.com: 9,1 z 10

Zjistit cenu pobytu

Hotel Jaz Magic World Sharm, Sharm el Sheikh

Nejinak je to i u hotelu s názvem Hotel Jaz Magic World Sharm, který se nachází přímo na písečné pláži s vlastním korálovým útesem a 240 metrů dlouhým molem, který vám usnadní vstup ke kouzelnému podmořskému životu. Jen moře tu bývá občas divočejší, a může se stát, že vás plavčíci z bezpečnostních důvodů některý den nepustí do vody.

Club Magic Life Sharm El Sheikh Imperial
Hotel Jaz Magic World Sharm (klikněte pro další fotky)

Nemusíte ale zoufat – areál hotelu o rozloze 95 500 m2 disponuje skvělým bazénovým komplexem, animátoři se postarají o vaši zábavu různými večerními programy, zdarma si můžete zahrát basketbal, plážový volejbal, fotbal, tenis, ping pong, zacvičit si ve fitness centru nebo si odpočinout v parní lázni. Ve vzdálenosti pouhého jednoho kilometru od hotelu si užijete bohaté nákupní možnosti a mnoho restaurací a barů.

Výhody hotelu

 • Nádherný korálový útes, kde si šnorchlování opravdu užijete.
 • Lehátka, slunečníky, paravány a ručníky zdarma. Sprchy a převlékací kabinky u pláže.
 • 3 restaurace á-la carte (The Flavour - středomořská kuchyně, Sofra - orientální kuchyně, Downtown - mořské plody).
 • Množství animačních a sportovních programů: aerobik, vodní aerobik, pilates, zumba, jóga, lekce tance, stolní tenis, mini fotbal, vodní basketbal, vodní volejbal, vodní pólo, plážový volejbal, boccia, lukostřelba, tělocvična a další.

Hodnocení hotelu

Hodnocení hotelu na Invia.cz: 4,5 z 5
Hodnocení hotelu na Google: 4,6 z 5
Hodnocení hotelu na Booking.com: 8,7 z 10

Zjistit cenu pobytu

Prozkoumejte další hotely v oblasti Sharm el Sheikh až s 50% slevou.

A jaký si vyberete vy?

Chcete si užít dovolenou, během které nemusíte řešit nepříjemné drobnosti zaviněné nedostatečnou úrovní hotelu? Málo lehátek, opakující se jídla a ochotu číšníků, kteří by vás snad nejraději poslali domů? Prozkoumejte detaily a recenze výše zmíněných hotelů – v nich máte jistotu, že dovolená tentokrát klapne skutečně bez potíží.

Sdílejte článek se svými přáteli!