4 nejkrásnější pláže v Egyptě: Dovolená, u které zklamání nepřipadá v úvahu

Na dovolenou se těšíte celý rok, proč tedy riskovat? Egypt a jeho pláže s jemným pískem jsou sázka na jistotu.

Hledáte tip na cenově přijatelnou dovolenou, kde se i za nevelký peníz rozmazlíte? Pestrý podmořský život, krásné pláže, bohatá nabídka služeb, a to ideálně v zimních měsících? Ať už se zeptáte kohokoli, pravděpodobně se vám dostane vždycky stejné odpovědi: „Egypt!“

Pouze 4 a půl hodiny letu z něj dělají dostupnou destinaci nejen finančně. Egypt je prostě klasika, která neomrzí, a přesvědčit se o tom můžete na jedné ze 4 nejkrásnějších pláží. Které to jsou?

Marsa Alam, nejlepší šnorchlovací lokalita v Egyptě s nádhernými plážemi

Ačkoliv letovisko Marsa Alam stále ještě nezískalo tolik slávy jako nejznámější Hurghada, mnoho návštěvníků ho vychvaluje a už nikam jinam v Egyptě nejezdí. Zasloužila se o to pohodová atmosféra a charisma bývalé rybářské vesnice, které si Marsa Alam uchovává do dnes. Tím se liší od ostatních egyptských lokalit.

Podmořský svět v Marsa Alam
Podmořský svět v Marsa Alam

Rozdíly tím ale nekončí. Zatímco jinde byla krása podmořského světa z velké části zničena, v Marsa Alam se naopak většina zachovala, a to z této destinace dělá nejlepší místo pro potápění a šnorchlování v zemi.

Pláž Sharm El Luli: Karibik, co by kamenem dohodil

Asi 66 kilometrů od Marsa Alam se nachází pláž Sharm El Luli, které se právem přezdívá egyptský Karibik. Po příjezdu možná budete překvapeni, protože břeh vypadá trošku jako pustina (krásná pustina), ale nebojte – jen co se ponoříte pod hladinu, objevíte skutečný poklad: obrovská hejna neobvyklých druhů ryb a hlavně – želv.

Pláž Sharm El Luli
Pláž Sharm El Luli

Korály se kromě jiného nacházejí i přímo u břehu, na mělčině, a proto si tu mořský život bez obav užijete i s menšími dětmi. Zároveň se nemusíte nikam přesouvat lodí, jako tomu bývá u jiných šnorchlovacích zájezdů.

Pláž je součástí přírodní rezervace Wadi el Gemal (v překladu údolí velbloudů), která se rozkládá na více než 7 000 kilometrech čtverečních. Přestože se jedná o poušť, žije zde mnoho divokých zvířat jako pouštní gazely, kozorožci či lišky.

I když pláž není úplně „za rohem“ a jedná se o celodenní výlet, vyplatí se to. Nakonec, cesta sem z cenra Marsa Alam zas tak dlouho netrvá – za hodinu budete na místě. Nebo se můžete ubytovat v hotelu Shams Alam Beach Resort, který vyrostl sice trochu v dál od ostatních hotelů, ale Sharm El Luli budete mít pouhých 16 km daleko. Na pláž se dostanete v rámci fakultativního výletu s cestovní kanceláří, případně si jej můžete zakoupit v lokální agentuře.

Zátoka Marsa Mubarak: Dugong je tu jako doma

O tom, že v letovisku Marsa Alam budete spokojení, svědčí mimo jiné i to, že v seznamu nejhezčích egyptských pláží se umisťuje hned dvakrát, tentokrát se zátokou Marsa Mubarak. Ta vás osloví desítkami želv, nepřátelsky vyhlížející barakudou i pohádkovou rybou z „Hledá se Nemo“.

Pláž Marsa Mubarak
Pláž Marsa Mubarak

Ten největší tahák je ale dugong – velký mořský savec nevšedního vzhledu s roztomilým výrazem. Nejlepší podívanou zde zažijete ráno, kdy sem míří hejna želv na snídani. Do moře se vstupuje rovnou z pláže, zátoka je tak vhodná i pro děti a neplavce.

Dugong
Dugong

Marsa Mubarak je oblíbeným cílem jednodenních lodních výletů, pokud ale nechcete ztrácet čas a peníze a tušíte, že Marsa Mubarak by mohla být vaším útočištěm po celý týden, ubytujte se v hotelu Three Corners Equinox Beach Resort. Ten se nachází 1,6 kilometr od zátoky Marsa Mubarak a přímo před hotelem budete mít další 900 metrů dlouhou písečnou pláž s nedalekým korálovým útesem. K tomu se vstupuje přes 230 metrů dlouhé molo, do vody se však dostanete i přímo z pláže.

Hotely v oblasti Marsa Alam až s 50% slevou.

Prohlédnout hotely

Potápěčská lokalita Sharm El Sheikh a 80 kilometru dlouhý korálový útes

Městu Sharm El Sheikh se přezdívá Město míru, neboť se zde často pořádají různé mírové konference. Věříme ale, že mír mezi lidi přináší i díky kráse, kterou ukáže každému, kdo sem zavítá. Sharm El Sheikh nabízí 35 kilometru dlouhé pobřeží s písečnými plážemi, mnohem důležitější roli tady však hraje svět pod hladinou.

Jen pár desítek metrů od břehu se táhne 80 kilometru dlouhý korálový útes s hloubkou 40-50 metrů. To je důvod, proč se Sharm El Sheikh řadí mezi světové top potápěčské lokality.

Pláž Ras Um Sid: Azurové moře před vámi, písečné skály za vámi

Mezi špičku zdejších pláží patří Ras Um Sid – tišší zátoka, která vás okouzlí nádhernými vějířovitými korály, azurovou vodou a skalní stěnou za zády. Pokud se sem vydáte, máte více možností, jak se ke korálu dostat: Tou první je strávit den v soukromém plážovém resortu na pláži El Fanar Beach, kde můžete využít veškeré zázemí, které resort nabízí: lehátka, slunečníky, sprchy, toalety a restauraci, avšak za vstupné 10 dolarů. Z pláže vede molo, které vás dovede přímo ke korálu.

Pláž Ras Um Sid
Pláž Ras Um Sid

Peníze, ale nikoliv síly, ušetříte, když se vydáte na veřejnou pláž. Z té je to od břehu ke korálu cca 250-300 metrů, takže se jedná o variantu pouze pro dobré plavce. Další možností je se sem vydat v rámci lodního výletu, kdy z paluby lodi skočíte rovnou mezi hejna ryb. Většinou vám zapůjčí i veškeré šnorchlovací vybavení.

Pláž Ras Um Sid z vody
Pláž Ras Um Sid z vody

Po dni stráveném v Ras Um Sid pravděpodobně zjistíte, že jeden den nestačí. Pokud tu chcete strávit více času, doporučujeme hotel Pickalbatros Aqua Blu Resort, který oceníte hlavně, pokud máte děti. Bazénových atrakcí a skluzavek tu je tolik, že je za svůj pobyt tak tak stihnete vyzkoušet všechny. Ubytovat se můžete ve standardním avšak moderním pokoji anebo v soukromé chatce přímo nad hladinou bazénu.

Shark´s Bay: Tváří v tvář žralokovi

Sharm el Sheikh urkývá ještě jeden skvost, a to je Žraločí zátoka (Skark´s Bay). Na rozdíl od filmu Čelisti tu ale na žádné masožravé žraloky nenarazíte – pouze na ty menší mírumilovné, kteří se před vámi budou skrývat v různých podmořských zákoutích.

Pláž Shark´s Bay
Pláž Shark´s Bay

Pláž Shark´s Bay je písčitá a s teplou vodou po celý rok. Rudé moře zde dostává své pověsti a ani odtud neodjedete bez krásných zážitků ze světa pod hladinou – Tak schválně, kdo může říct, že se na dovolené setkal tváří v tvář s pravým žralo(č)kem?

Pouhých 700 metrů od Žraločí zátoky se nachází hotel Savoy s obřím bazénem, kde si můžete odpočinout po náročném celodenním šnorchlování. Možná víc než na bazén se však budete těšit na snídaně a večeře – jídelní terasa má jeden z nejkrásnějších výhledů na moře, který může být.

Hotely v oblasti Sharm el Sheikh až s 50% slevou.

Prohlédnout hotely
Štítky k článku:

Sdílejte článek se svými přáteli!