Jak se obléci do letadla?

Zatímco poznávání nových destinací baví snad každého z nás, o hodinách strávených na palubě letadla se to už dá prohlásit jen těžko. Zpříjemněte si nastávající dlouhé lety vhodnou volbou oblečení i playlistu.

Na prvním místě je pohodlnost

Určitě chcete, aby vám to slušelo nejen na dovolené, ale také na letišti, nicméně upnuté kousky, krátké sukně nebo škrtící džíny přeci jen nechejte doma. S létáním je spojený i čas strávený na letišti před odletem, ve výsledku se tak vždy jedná o několik hodin na cestě, přestože samotný let trvá jen něco málo kolem 2 hodin. A poslední, co v tomto uzavřeném a dost často vydýchaném prostoru chcete, je nepohodlné oblečení.

Při výběru konkrétních kousků ze šatníků zohledněte i několik dalších faktorů, nejen délku letu. Řadí se mezi ně například aktuální roční období, teploty v cílové zemi a stejně tak důležitý je i účel letu. Pokud společně s firmou letíte na služební cestu, tepláková souprava nejspíš nebude tou nejlepší volbou, nicméně i tak se dají zvolit o něco ležérnější kousky, než kterými jsou koktejlové šaty doplněné podpatky.

Jaké oblečení během cesty oceníte?

Nejvíce během své cesty oceníte pohodlné a praktické oblečení, které vás nebude nikde škrtit a zároveň pomůže odvádět pot. Senzační volbu tak představují legíny, tepláky, teplákové soupravy a stejně tak volnější bavlněná trička a mikiny. Ideální je oblečení vrstvit, protože zatímco na letišti může být zcela vydýchaný a teplý vzduch, v letadle obvykle běží klimatizace na maximum, proto se ujistěte, že s sebou mikinu, svetr, lehkou bundu nebo nějaký šátek máte.

Do letadla je dobré mít teplejší oblečení
Do letadla je dobré mít teplejší oblečení

Při delších letech většina leteckých společností bezplatně rozdává deky a polštáře, pro ty kratší si je musíte případně přibalit sami. Doma rozhodně nenechejte ani teplejší ponožky a komfortní obutí.

Vyhledejte si svojí akční letenku za třetinovou cenu!

Doplňky, které vám usnadní cestování

Protože během cestování potřebujete mít určité věci stále při ruce, ať už se jedná o pas, telefon nebo peněženku, pořiďte si kromě příručního zavazadla i ledvinku. Místo ledvinky efektivně poslouží i kusy oblečení vybavené kapsami, nejlépe těmi uzavíratelnými. Kromě toho, co si vezmete na sebe, věnujte pozornost i svému účesu, u něhož je taktéž velmi důležité pohodlí a praktičnost. Zatímco někomu vyhovují vlasy sepnuté gumičkou, pro jiného to budou rozpuštěné vlasy doplněné kšiltovkou, která vám zároveň dodá alespoň trošku soukromí.

Abyste nebyli na obtíž sobě ani ostatním cestujícím, před odchodem z domu se ujistěte, že jste použili deodorant i vůni, avšak v přiměřeném množství. Silné, těžké vůně mohou být ve výsledku stejně protivné jako zápach potu.

Co si s sebou přibalit na dlouhý let?

Ačkoliv při zaoceánských letech zřejmě od vybrané letecké společnosti obdržíte polštářek s dekou, na škodu nebude ani vlastní vybavení v podobě cestovního polštářku nebo teplejšího šátku, který vás pomůže ochránit před nastydnutím z klimatizace. Čeká-li vás dlouhý let, přibalte si sebou i spací masku, prášky na spaní a do sluchátek si stáhněte odpočinkový playlist, případně se vybavte špunty do uší. A v neposlední řadě budou užitečné krémy na obličej či ruce, balzámy na rty, dezinfekce, kosmetika, ale to už je jiný příběh.

V prvé řadě nezapomeňte na to, že je během cestování nejdůležitější pohodlí, a to i na úkor elegance.
Štítky k článku:

Sdílejte článek se svými přáteli!