TOP 6 nejlepších hotelů v Tunisku: Arabská pohostinnost na každém rohu
20.6. 2022

Do Tuniska se cestovatelé rádi vrací, mohou za to nejen přívětivé ceny za pobyty, ale také pohostinnost místních obyvatel nebo spousta možností, jak si užít jak odpočinkovou, tak aktivní dovolenou.

Podíváme se nyní na 3 nejnavštěvovanější oblasti v Tunisku a jaký hotel v jednotlivých oblastech doporučujeme.

Hammamet, jedna z nejvyhledávanějších turistických lokalit

Letovisko Hammamet bylo jedno z prvních, které do Tuniska zavedlo cestovatele z jiných států. Místní krásy nejlépe prozkoumáte procházkou úzkými uličkami, ve kterých se nachází spousta lokálních obchůdků, a společnost vám budou na každém rohu dělat toulavé kočky. Samozřejmostí v Hammetu jsou i udržované pláže.

Mohlo by vás zajímat: Vůně orientu: Rady a tipy na cestu do Tuniska

Hotel La Badira 5*

V hotelu La Badira se mohou ubytovat pouze hosté, kteří již dovršili věku minimálně 16 let. Jedná se tak o místo s pohodovou atmosférou, kterou nenarušuje dětský povyk.

Resort byl dostavěný až v roce 2014, proto se můžete těšit na moderní ubytování, kterému dominuje nejen spousta možností stravování, ale také knihovna.

Většina pokojů se může pochlubit výhledem na moře, které je od hotelu vzdálené ani ne pár metrů, a vířivkou přímo v koupelně. Nechybí ani připojení k internetu nebo televize. Co se týká zábavy, určitě doporučujeme vyzkoušet některý z vodních sportů nebo jízdu na koni. Vydatnou snídani je možné spálit ve fitness centru a poté zavítat do wellness zóny. Skvělé ohlasy směřují i na ochotný a pozorný personál nebo na excelentní servis, a to jak u baru, tak v restauraci nebo při úklidu.

La Badira
Hotel La Badira - další fotky

Nejbližším městem je Nabeul, které je v zemi vyhlášené pro své hrnčířské a keramické výrobky, které mohou posloužit jako originální a zároveň užitečný suvenýr z dovolené. Navíc se tu nachází archeologické muzeum, které pomocí zachovalých vykopávek mapuje historii dané oblasti.

Hotel La Badira je tak ideální možností pro všechny, kteří si chtějí dopřát chvíle odpočinku, a to jak na pláži, tak v hotelovém resortu s perfektními službami, mezi kterými nechybí ani kadeřnictví nebo večerní rozestýlka lůžka.

Hotel Magic Manar & Aquapark 5*

Dalším hotelem v oblasti Hammamet, který nabízí špičkové ubytování přímo u pláže, je hotel Magic Manar & Aquapark, v němž se mohou ubytovat všechny věkové kategorie. Pro dospělé jsou zde přichystány velké bazény nebo pestré večerní animační programy. Děti naopak uvítají miniklub nebo dětské hřiště.

Přímo v komplexu se nachází aquapark, který hostům nabízí několik skluzavek. Stejně tak se v rozlehlém hotelovém komplexu nachází fitness centrum, několik restaurací a barů, ale také směnárna nebo kadeřnictví a vnitřní bazén. Občerstvení je zajištěno formou all-inclusive, jehož součástí je i možnost využití večeře v à la carte restauraci.

Holiday Village Manar
Magic Manar & Aquapark - další fotky

Neomezený přísun nealkoholických i alkoholických drinků dokáže den v resortu vylepšit stejně jako bezplatné tenisové hřiště nebo šipky. Spousta možností zábavy se navíc nachází i v okolí resortu, kde nechybí noční bary nebo tradiční tuniské restaurace.

V recenzích se setkáme především s pozitivními ohlasy na výtečnou kuchyni, na vstřícný personál nebo na dostatek lehátek se slunečníky. Hotel se tak hodí pro všechny hosty, kteří si chtějí dopřát chvíle odpočinku s kvalitní gastronomií a báječným zázemím pro děti.

Další hotely v oblasti Hammamet.

Mahdia, za historií a nejhezčími plážemi

Pokud se řadíte k turistům, kteří kromě hotelového resortu chtějí obdivovat i mentalitu a památky navštívené země, pak je Mahdia parádní volbou. Hlavním výletním cílem v této oblasti je zejména Osmanská citadela, nacházející se kousek od fotogenického majáku.

Hotel Iberostar Royal El Mansour & Thalasso 5*

Jedním z důvodů, proč si Iberostar Royal El Mansour vysloužil pět hvězdiček a pozitivní recenze cestovatelů, je jeho lokalita. Resort je umístěný přímo u pláže, a to necelý kilometr od historického centra města, které nabízí například výše zmíněnou citadelu anebo tradiční tržiště se zeleninou a ovocem.

Kolem vstupní haly se rozkládá spousta pokojů, které za příplatek nabízí výhled na moře. Součástí komplexu je i několik restaurací a barů. Občerstvení je zajištěno formou all-inclusive, které zahrnuje i nealkoholické a alkoholické nápoje. Pro malé hosty je připravený bohatý program na dětském hřišti nebo v dětském bazénu a koutku.

Iberostar Royal El Mansour & Thalasso
Iberostar Royal El Mansour & Thalasso - další fotky

Pro zpestření pobytu je možné vyzkoušet vodní sporty, zahrát si plážový volejbal, šipky nebo tenis a dlouhá písčitá, čistá pláž přímo vybízí k běhu. Na pláží jsou pro hotelové hosty lehátka i slunečníky k dispozici zcela zdarma.

S hotelem jsme byli velmi spokojení. Když jsme pobyt kupovali, měli jsme strach, aby hotel ve skutečnosti vypadal jako na fotografiích, ale opravdu tak vypadal, možná dokonce ještě lépe než na fotografiích. Personál byl velmi milý a ochotný s čímkoliv pomoci. Jídlo bylo velmi rozmanité a vynikající. Nemůžeme si opravdu na nic stěžovat, byli jsme velmi spokojeni.

tak popisuje hotel jeden z hostů ve své recenzi.

Na prvním místě v oblíbenosti stojí mezi hosty výborná kuchyně a ochota personálu. Dále je to bohatý animační program, blízkost historického centra města a luxusní ubytování.

Ubytování v hotelech řetězce Iberostar je zkrátka sázkou na jistotu.

Hotel Mahdia Beach & Aqua Park

Ideální zázemí pro rodiny s dětmi představuje hotel Mahdia Beach & Aqua Park, jehož součástí je i rozsáhlý aquapark. Nechybí tu však ani sportovní vyžití v podobě tenisových či volejbalových kurtů a taktéž mají hosté možnost využít fitness centrum a zahrát si vodní pólo nebo minigolf. Bohatý animační program je zajištěný od rána do večera, a to pro děti i dospělé.

Naopak pro chvíle odpočinku je tu k dispozici sauna nebo placené masáže. Hotel je umístěný přímo u pláže, která je považována za jednu z nejhezčích v Tunisku, a lehátka i slunečníky jsou pro hotelové hosty zdarma. Placené jsou pouze vodní nebo plážové sporty nespadající do animačních programů.

LTI Mahdia Beach & Aqua Park
Mahdia Beach & Aqua Park - další fotky

Občerstvení formou balíčku all-inclusive je opravdu vydatné, kromě restaurací je drobné občerstvení během dne k dostání i v barech u bazénu a nechybí ani neomezená konzumace nealko či alko nápojů. Jednou za pobyt má každý návštěvník možnost vyzkoušet restauraci á la carte se španělskými anebo tuniskými specialitami.

Cestovatelé, kteří již hotel LTI Mahdia Beach & Aqua Park navštívili, si chválí zejména bohatý animační program a ochotu zaměstnanců. Dále pozitivní ohlasy směřují na chutné jídlo, aquapark nebo na udržované zahrady. Jediné, na co si je vhodné dát pozor, je výběr pokoje, některé totiž ještě neprošly rekonstrukcí. Není však problém na recepci požádat o jejich výměnu.

Další hotely v oblasti Mahdia.

Djerba, tuniský ostrov s pohádkovou atmosférou

Největším ostrovem, který náleží Tunisku, je právě Djerba. Zástupy turistů sem míří především za čistými plážemi a mořem, ale také za špičkovým servisem, který nabízejí místní hotelové komplexy. Zavítat tu můžete například na krokodýlí farmu nebo do historického města Houmt Souk.

Hotel TUI BLUE Palm Beach Palace

Nově zrekonstruovaný hotel TUI BLUE Palm Beach Palace se může pochlubit skvělou lokalitou. Najdeme ho totiž přímo u pláže a pouhých 20 kilometrů od letiště. Během večerní procházky navíc můžeme zamířit do casina, které se nachází kousek od resortu. Stejně tak jsou v okolí restaurace a tradiční tuniské kavárny.

Ubytovat se tu mohou pouze hosté, kterým je minimálně 18 let, proto je areál hotelu poklidný. Součástí komplexu jsou 4 restaurace, ve kterých se podávají jak tuniské speciality, tak mezinárodní kuchyně. Drobné občerstvení je během dne k dostání i ve venkovních barech, stejně jako nealkoholické či alkoholické nápoje.

TUI BLUE Palm Beach Palace
TUI BLUE Palm Beach Palace - další fotky

O zábavu návštěvníků se stará bohatý animační program nebo možnost navštívení wellness centra. Rovněž se zde nachází fitness centrum, tenisová a volejbalová hřiště. Za poplatek si můžete vyzkoušet některý z vodních sportů nebo si zahrát golf na hřišti vzdáleném zhruba 5 kilometrů od hotelu.

Lehátka a slunečníky na pláži jsou bezplatné, oproti tomu půjčení plážových osušek je na zálohu. Kromě čisté pláže i hotelového zázemí si hosté oblíbili přátelský personál, velký výběr pokrmů, ale také pestrý animační program nebo perfektní úklid pokoje.

Hotel Caribbean World Djerba

Nádech typického tuniského prostředí vám zprostředkuje ubytování v hotelu Caribbean World Djerba, který je z jedné strany obklopen palmami a z druhé dlouhou písečnou pláží, na níž je zajištěný veškerý servis v podobě sprch, baru či placených lehátek a slunečníků. V okolí bazénů jsou však lehátka bezplatná, a to jak u hlavního bazénu, tak u toho s kluzavkami nebo bazénu pro děti.

Hotelový resort nabízí snad vše, co by mohla nezapomenutelná dovolená potřebovat. K dispozici tu mají hosté několik restaurací, barů, kavárnu, ale i kadeřnictví, diskotéku nebo obchůdek. Nezapomnělo se ale ani děti, pro něž je tu dětský bufet, miniklub a dětské hřiště.

Caribbean World Djerba
Hotel Caribbean World Djerba - další fotky

Pokud už vás nebude bavit lenošení u vody, vyzkoušejte některý z nabízených sportů, třeba basketbal, tenis, plážový volejbal nebo minigolf. Součástí bohatého animačního programu jsou i lekce tance, jogging a vodní gymnastika. Nebo se vydejte na průzkum přilehlého města, kterým je Midoun s tradičním tuniským tržištěm.

Další hotely v oblasti Djerba.

A jak si na tom stojí recenze? Velmi dobře! Objevuje se v nich především chvála na skvělý animační program a čistotu jak hotelu, tak pláže. Spoustu hostů také potěšila výborná kombinace ceny a výkonu, která tak společně s tyrkysovým mořem zajistila vynikající dovolenou.

Štítky k článku:

Sdílejte článek se svými přáteli!