TOP 6 nejlepších hotelů v Turecku aneb: Jste připraveni nechat se rozmazlovat?
(naposledy upraveno 22.3. 2024)

Turecko je ve smyslu dovolené zemí neomezených možností. Nabízí skvělou kuchyni, krásné pláže, levné služby a také prvotřídní hotely, a právě na ty se podíváme blíže. Které jsou ty nejlepší?

O tom, jestli bude dovolená splněným přáním nebo odstrašujícím zážitkem, do velké míry rozhoduje právě kvalita ubytování. Nikdo se nechce doprošovat číšníka o doplnění vody nebo se tlačit v jídelně v 7 ráno, protože o 20 minut později by už našel na pultu jen okoralé housky.

Ne, v hotelech uvedených v tomto článku se budete cítit prostě výjimečně. Všechny z nich vynikají téměř neomezenými možnostmi zábavy a odpočinku, ochotou personálu, krásným prostředím, vkusným zařízením, a hlavně luxusními plážemi. Který z nich si vyberete vy?

Hotel Royal Holiday Palace, Antalya

Royal Holiday Palace, v překladu královský prázdninový palác, plně dostává svému honosnému jménu. Tato luxusní rezidence dokládá svou mimořádnost pěti hvězdičkami a je 4. nejlépe hodnoceným hotelem v oblasti města Antalya a jedním z nejlepších v celém Turecku. Drtivá většina návštěvníků jej hodnotí 10 body z 10 a doporučuje ho 100 % návštěvníků. To už stojí za zkoušku, co říkáte?

Hotel Royal Holiday Palace
Hotel Royal Holiday Palace (klikněte pro další fotky)

A co že je na něm tak výjimečného? Jednoduše – všechno. Každý den si užijete živou hudbu, neskutečně dobré jídlo v jakoukoliv denní i noční dobu, pití v neomezeném množství a úžasné animační programy pro děti i dospělé. Vlastní aquacentrum s několika bazény, obřími skluzavkami a spoustou dalších atrakcí včetně lunaparku ocení hlavně rodiny s dětmi.

Nechybí ani možnost zahrát si například plážový volejbal, šipky, stolní tenis, biliár či bowling. Pokud toužíte po klidnějším odpočinku, čeká na vás spa centrum se saunou, tureckými lázněmi a masážemi. V Royal Holiday Palace se zkrátka zabaví každý člen rodiny.

Zábava ale nekončí s hotelovou bránou. Royal Holiday Palace se nachází pouze 17 kilometrů od Antalye –3.nejnavštěvovanějšího města na světě, které má velmi příjemné historické centrum. Mapy v mobilu nechte protentokrát vypnuté a dovolte si zabloudit v úzkých dlouhých uličkách, které vás přivedou do romantických zákoutí.

Výhody ubytování v tomto hotelu

 • Přímo v hotelu se nachází mnoho služeb a zábavy jako aquapark, lunapark wellness, mnoho relaxačních programů a další.
 • Lehátka, slunečníky a plážové osušky zdarma.
 • Hotelové bary mají otevřeno celých 24h denně, v provozu je řada restaurací včetně italské, mexické a rybí.

Hodnocení hotelu

Hodnocení hotelu na Invia.cz: 4,6 z 5
Hodnocení hotelu na Google: 4,5 z 5
Hodnocení hotelu na Booking.com: 8,1 z 10

Zjistit cenu pobytu

Pegasos World, Side

Hotel obklopený borovicovými lesy, Pegasos World, sice v hodnocení za Royal Holiday Palace zaostává, pro rodiny s dětmi je to ale učiněný ráj. To ostatně poznáte hned z úvodní fotografie v katalogu, kde vám padne do oka obrovský akvapark s nekonečným množstvím tobogánů, skluzavek a vodních atrakcí. Mnozí návštěvníci jej hodnotí jako nejlepší hotelový akvapark, v jakém kdy byli.

Pegasos World
Pegasos World (klikněte pro další fotky)

Ačkoliv se vám možná od bazénů ani nebude chtít, perfektně udržovaná a čistá 700 metrů dlouhá pláž vás velmi mile překvapí. A co je nejlepší – jako rodiče oceníte pro své ratolesti bezproblémový vstup do vody a děti si tu užijí jemný písek, který je zcela ideální pro realizaci velkých stavebních projektů.

Pro starší děti a dospělé je tu připravena různorodá zábava: Je libo tenis, plážový volejbal, basketbal, lukostřelba, jízda na koni, aqua aerobik, windsurfing…? Nebo snad jízda na kánoi, banánovém člunu či šlapadlech, gymnastika, házená, bowling? Ať už si vymyslíte cokoliv, v Pegasos World vám to naservírují až pod nos.

Po celodenních aktivitách si zaslouženě odpočinete v hotelovém welness s relaxačními programy. Užijete si spa, saunu, hammam, solárium, za poplatek parní lázeň a masáže. Večer vás čeká živá hudba, na děti diskotéka. A pokud by vás přece jen přepadla nuda, vydejte se prozkoumat nedaleké město Side s krásným historickým centrem.

Výhody ubytování v tomto hotelu

 • Široká písčitá pláž dlouhá 700 m přímo u hotelu s pozvolným vstupem do moře.
 • Slunečníky, lehátka, matrace a osušky zdarma.
 • Velký vodní park s atrakcemi pro děti i dospělé.

Hodnocení hotelu

Hodnocení hotelu na Invia.cz: 4,7 z 5
Hodnocení hotelu na Google: 4,6 z 5
Hodnocení hotelu na Booking.com: 8,3 z 10

Zjistit cenu pobytu

Prozkoumejte další hotely v oblasti Side až s 50% slevou.

Hotel Turquoise, Side

Hotel Turquoise leží na Turecké riviéře, pouze 4 kilometry od historického městečka Side a města Manavgat, kde se nachází největší mešita na Turecké riviéře. Výlet můžete podniknout i k největší vodní nádrži v Turecku.

Turquoise vyniká nad ostatními hotely zejména chutnou kuchyní, širokými možnostmi zábavy pro děti i dospělé, přátelským a ochotným personálem a hlavně – úchvatnou zahradou, ve které se cítíte jako v oáze klidu.

Turquoise Resort & Spa
Turquoise (klikněte pro další fotky)

Ačkoliv si u all-inclusive nikdy nemůžete být jisti, zda budete skutečně spokojení, v hotelu Turqoise o tom nepochybujte. Jídlo je tu výborné, výběr obrovský a uzobávat tu máte co po celý den.

Hotel disponuje 6 bazény včetně jednoho krytého a ve chvílích, kdy si potřebujete skutečně odpočinout od ruchu, oceníte i klidový bazén, kam je povolen přístup až od 16 let. Relaxaci završíte ve welness centru se spa zónou, saunou, parní lázní a za poplatek i masážemi. Zabavíte se tenisem, plážovým volejbalem, basketbalem, minigolfem, lukostřelbou, potápěním, badmintonem, aerobikem a mnohým dalším. Za poplatek jsou možné projížďky na koních, windusrfing či kulečník. Bohaté animační programy, živá hudba, a pro nejmenší diskotéka, je samozřejmostí.

Přímo před hotelem je krásná a udržovaná pláž. Připravte se ale na strmější vstup do moře. Ochuzeni nebudete, pokud milujete podmořský život – korály tu sice nenajdete, mnoho různých druhů pestrobarevných rybek však ano. Na pláži jsou zdarma k dispozici lehátka a lednice s chlazenými nápoji, které personál neustále doplňuje.

Výhody ubytování v tomto hotelu

 • Pro hosty je k dispozici hřiště na minifotbal, volejbal, tenisové kurty, půjčovna kol a nebo lze využít hrací automaty, kulečník, šipky, lukostřelbu, stolní tenis, lázně, fitness, saunu nebo páru.
 • Pokud zrovna netrávíte den u moře, je k dispozici 6 bazénů a aquapark s vodními skluzavkami.
 • Hotelový lobby bar je otevřený celých 24h, ochutnat můžete speciality z různých druhů restaurací jako je turecká, italská, čínská a rybí.
 • Slunečníky, lehátka i ručníky v celém areálu lze využívat bezplatně.

Hodnocení hotelu

Hodnocení hotelu na Invia.cz: 4,7 z 5
Hodnocení hotelu na Google: 4,6 z 5
Hodnocení hotelu na Booking.com: 8,4 z 10

Zjistit cenu pobytu

Prozkoumat další hotely v oblasti Side až s 50% slevou.

Royal Wings, Antalya

Hotel Royal Wings byl otevřen v roce 2005 a od té doby je považován za nový ráj turistické oblasti Antalya Lara. Luxusní plážový hotelový komplex zabírá neuvěřitelnou plochu 72 000 m2.

Jedním z největších lákadel je rozsáhlý aquapark v úžasné palmové zahradě. Zabavíte se zde na 9 skluzavkách a tobogánech, v bazénu s vlnobitím, „líné“ řece a dalších atrakcích. Při všech tobogánech ale nezapomeňte na krásnou hotelovou pláž s jemným pískem a pozvolným vstupem do moře.

Hotel Royal Wings
Hotel Royal Wings (klikněte pro další fotky)

V hotelu máte vše, co vás napadne: Kromě welness centra s tureckými lázněmi, saunou, vířivkou a SPA, také kinosál, nákupní centrum a divadlo až pro tisíc lidí. Pokud by vám to nestačilo, cca 200 metrů od hotelu najdete vyžití v podobě obchodů, restaurací a barů, případně můžete vyrazit do přilehlého města Lara nebo si udělat výlet do 17 kilometrů vzdálené Antalye.

Samozřejmostí je dostatečné sportovní vyžití. Zahrát si můžete tenis, volejbal, fotbal, minigolf či šipky, tělo rozhýbete i na lekcích aerobiku, gymnastiky či lukostřelby. Hotel nespí ani večer, kdy si tu užijete posezení v doprovodu živé muziky obohacené večerními programy. Zjistěte podrobnosti a ověřte si, že Royal Wings je ta pravá volba pro vás.

Výhody ubytování v tomto hotelu

 • Potřebujete mít na dovolené trochu adrenalinu? Máte k dispozici vodní skluzavky a lunapark.
 • Noční občerstvení a neomezené množství rozlévaných nealkoholických nápojů a alkoholických nápojů místní výroby 24h denně.
 • A-lá carte restaurace jako turecká, italská, steak house, středomořská a rybí.
 • Hotel nabízí bohaté vyžití i pro děti (kresba na obličej, stolní hry, mini basketbal a další).

Hodnocení hotelu

Hodnocení hotelu na Invia.cz: 4,6 z 5
Hodnocení hotelu na Google: 4,5 z 5

Zjistit cenu pobytu

Prozkoumejte další hotely v oblasti Antalya až s 50% slevou.

Haydarpasha Palace, Alanya

To, že Haydarpasha není jen tak obyčejný hotel, je jasné na první pohled: Spíše než hotel, vypadá jako pohádkový zámek. A jako na zámku se tady také cítíte. Spokojení budou hlavě milovníci dobrého jídla.

Strava byla naprosto úžasná, pestrá, barevná, krásně nazdobená, a hlavně moc chutná. Skutečně by si vybral každý. Na snídani, oběd i večeři bylo všeho moc. Snažili jsme se ochutnat z každého něco, ale za těch 6 dní to ani nešlo. Skvělé polévky, maso všeho druhu, ryby, sýry, pizza, těstoviny, pečivo, sladké koláčky, makronky, zmrzliny…Nedá se to tu ani vše napsat.

tak popisuje hotelovou kuchyni jeden z hostů ve své recenzi.

Haydarpasha Palace
Haydarpasha Palace (klikněte pro další fotky)

Tím ale zámecká pohádka nekončí. Nesmírně zdvořilý, milý a usměvavý personál vám dopřeje vše, co vám vidí na očích a pocity výjimečnosti umocní turecké lázně, sauna, parní lázeň a masáže, po kterých si dopřejete třeba skleničku vína v doprovodu tanečního či akrobatického vystoupení.

A pokud máte děti? Ty zase ocení mini zoo se zvířátky, která si mohou kdykoliv pohladit, miniklub a minidiskotéku, bohaté programy ve společnosti nápaditých animátorů. Většinou je ale stejně najdete řádit ve venkovním bazénu s tobogánem. Cítíte, že v hotelu Haydarpasha byste si užili nezapomenutelnou dovolenou plnou odpočinku? Prozkoumejte ho do posledního detailu.

Výhody ubytování v tomto hotelu

 • Kvalitní zázemí pro rodiny s dětmi. Hotel je vybudován ve stylu pohádkového zámku.
 • K dispozici je menší aquapark se skluzavkami a tobogány.
 • Slunečníky, lehátka a osušky zdarma.

Hodnocení hotelu

Hodnocení hotelu na Invia.cz: 4,3 z 5
Hodnocení hotelu na Google: 4,6 z 5
Hodnocení hotelu na Booking.com: 8,4 z 10

Zjistit cenu pobytu

Další hotely v oblasti Antalya až s 50% slevou.

Hotel Xanadu Island, Egejská riviéra

Luxusní 5* resort Xanadu Island se nachází na Egejské riviéře a uspokojí vás, i pokud se řadíte mezi nejnáročnější klientelu. Díky umístění na malém soukromém poloostrově mají všechny pokoje skvostný výhled na moře a řecký ostrov Kos.

Zapomeňte na nevkusně hlasité diskotéky, tady se hraje výhradně živá hudba. A stejně jako ona je příjemná i hotelová kuchyň nabízející ohromný výběr všech druhů jídel a drinků včetně drahých alkoholických nápojů, které byste v jiných hotelech dostali jen za příplatek.

Hotel Xanadu Island
Hotel Xanadu Island (klikněte pro další fotky)

Personál je nanejvýš ochotný a vyřeší vše, o co si řeknete. Věřte ale, že pravděpodobnost, že byste museli řešit nějakou nepříjemnost, je blízká nule – tady problémy zůstávají na pevnině a na Xanadu Island mají vstup zakázán.

Můžete se ubytovat v hlavní budově nebo v jedné ze soukromých vilek obklopené zelení, k osvěžení využijete 2 venkovní bazény s tobogánem a vířivou vanu. Oceníte i širokou nabídku welness programů včetně spa zóny a tureckých lázní. V případě nudy si zdarma zahrajete tenis či ping-pong, minigolf, basketbal, biliár a bowling, dostupné jsou také lekce jógy, aerobiku a fitness. Pro děti je zde připraveno brouzdaliště, miniklub a minidisko, bohaté animace, hřiště a speciální dětský bufet.

Jste-li rozhodnuti hodit starosti za hlavu, ověřte si, že v hotelu Xanadu Island se vám to podaří.

Výhody ubytování v tomto hotelu

 • Luxusní hotel s unikátní lokaci na soukromém polostrově s výhledem na ostrov Kos.
 • Profesionální animační programy slibují super denní i noční zábavu pro všechny věkové kategorie.
 • K dispozici jsou slunečníky, lehátka, matrace i osušky zdarma.
 • Restaurace s pokrmy italské, turecké nebo mezinárodní kuchyně. Na požádání jsou k dispozici i vegetariánské, veganské a bezlepkové pokrmy.

Hodnocení hotelu

Hodnocení hotelu na Invia.cz: 5,0 z 5
Hodnocení hotelu na Google: 4,7 z 5
Hodnocení hotelu na Booking.com: 9,1 z 10

Zjistit cenu pobytu

Prozkoumejte další hotely v oblasti Antalya až s 50% slevou.

Už víte kam na příští dovolenou?

Už víte, kam se vydáte na vaši příští dovolenou? Ať už vás oslovil jakýkoliv hotel z výše uvedených, věřte, že v žádném z nich nebudete muset řešit obvyklé problémy běžných hotelů: žádné zdlouhavé čekání na recepci, malý výběr jídel a chabé all-inclusive, nedostatečný program nebo podřadné vybavení pokoje. Místo řešení nepříjemných detailů si tak plně užijete možnosti, které tyto resorty nabízí, a domů se vrátíte plní energie a síly.

Sdílejte článek se svými přáteli!