TOP 6 nejlepších hotelů v Turecku aneb: Jste připraveni nechat se rozmazlovat?
11.3. 2020

Turecko je ve smyslu dovolené zemí neomezených možností. Nabízí skvělou kuchyni, krásné pláže, levné služby a také prvotřídní hotely, a právě na ty se podíváme blíže. Které jsou ty nejlepší?

O tom, jestli bude dovolená splněným přáním nebo odstrašujícím zážitkem, do velké míry rozhoduje právě kvalita ubytování. Nikdo se nechce doprošovat číšníka o doplnění vody nebo se tlačit v jídelně v 7 ráno, protože o 20 minut později by už našel na pultu jen okoralé housky.

Ne, v hotelech uvedených v tomto článku se budete cítit prostě výjimečně. Všechny z nich vynikají téměř neomezenými možnostmi zábavy a odpočinku, ochotou personálu, krásným prostředím, vkusným zařízením, a hlavně luxusními plážemi. Který z nich si vyberete vy?

Hotel Royal Holiday Palace: Doporučuje 100 % hostů

Royal Holiday Palace, v překladu královský prázdninový palác, plně dostává svému honosnému jménu. Tato luxusní rezidence dokládá svou mimořádnost pěti hvězdičkami a je 4. nejlépe hodnoceným hotelem v oblasti města Antalya a jedním z nejlepších v celém Turecku. Drtivá většina návštěvníků jej hodnotí 10 body z 10 a doporučuje ho 100 % návštěvníků. To už stojí za zkoušku, co říkáte?

Hotel Royal Holiday Palace
Hotel Royal Holiday Palace - další fotky

Hotel se nachází v oblasti - Antalya

A co že je na něm tak výjimečného? Jednoduše – všechno. Každý den si užijete živou hudbu, neskutečně dobré jídlo v jakoukoliv denní i noční dobu, pití v neomezeném množství a úžasné animační programy pro děti i dospělé. Vlastní aquacentrum s několika bazény, obřími skluzavkami a spoustou dalších atrakcí včetně lunaparku ocení hlavně rodiny s dětmi.

Nechybí ani možnost zahrát si například plážový volejbal, šipky, stolní tenis, biliár či bowling. Pokud toužíte po klidnějším odpočinku, čeká na vás spa centrum se saunou, tureckými lázněmi a masážemi. V Royal Holiday Palace se zkrátka zabaví každý člen rodiny.

Zábava ale nekončí s hotelovou bránou. Royal Holiday Palace se nachází pouze 17 kilometrů od Antalye –3.nejnavštěvovanějšího města na světě, které má velmi příjemné historické centrum. Mapy v mobilu nechte protentokrát vypnuté a dovolte si zabloudit v úzkých dlouhých uličkách, které vás přivedou do romantických zákoutí.

V rodinném resortu Pegasos World jsou děti rovnocennými parťáky, nikoliv trpěnou překážkou

Hotel obklopený borovicovými lesy, Pegasos World, sice v hodnocení za Royal Holiday Palace zaostává, pro rodiny s dětmi je to ale učiněný ráj. To ostatně poznáte hned z úvodní fotografie v katalogu, kde vám padne do oka obrovský akvapark s nekonečným množstvím tobogánů, skluzavek a vodních atrakcí. Mnozí návštěvníci jej hodnotí jako nejlepší hotelový akvapark, v jakém kdy byli.

Pegasos World
Pegasos World - další fotky

Hotel se nachází v oblasti - Side

Ačkoliv se vám možná od bazénů ani nebude chtít, perfektně udržovaná a čistá 700 metrů dlouhá pláž vás velmi mile překvapí. A co je nejlepší – jako rodiče oceníte pro své ratolesti bezproblémový vstup do vody a děti si tu užijí jemný písek, který je zcela ideální pro realizaci velkých stavebních projektů.

Pro starší děti a dospělé je tu připravena různorodá zábava: Je libo tenis, plážový volejbal, basketbal, lukostřelba, jízda na koni, aqua aerobik, windsurfing…? Nebo snad jízda na kánoi, banánovém člunu či šlapadlech, gymnastika, házená, bowling? Ať už si vymyslíte cokoliv, v Pegasos World vám to naservírují až pod nos.

Po celodenních aktivitách si zaslouženě odpočinete v hotelovém welness s relaxačními programy. Užijete si spa, saunu, hammam, solárium, za poplatek parní lázeň a masáže. Večer vás čeká živá hudba, na děti diskotéka. A pokud by vás přece jen přepadla nuda, vydejte se prozkoumat nedaleké město Side s krásným historickým centrem.

Hotel Turquoise Resort & Spa má nádherné okolí a bazény v zelené oáze

Resort Turquoise leží na Turecké riviéře, pouze 4 kilometry od historického městečka Side a města Manavgat, kde se nachází největší mešita na Turecké riviéře. Výlet můžete podniknout i k největší vodní nádrži v Turecku.

Hotel se nachází v oblasti - Side

Turquoise vyniká nad ostatními hotely zejména chutnou kuchyní, širokými možnostmi zábavy pro děti i dospělé, přátelským a ochotným personálem a hlavně – úchvatnou zahradou, ve které se cítíte jako v oáze klidu.

Turquoise Resort & Spa
Turquoise Resort & Spa - další fotky

Ačkoliv si u all-inclusive nikdy nemůžete být jisti, zda budete skutečně spokojení, v hotelu Turqoise o tom nepochybujte. Jídlo je tu výborné, výběr obrovský a uzobávat tu máte co po celý den.

Hotel disponuje 6 bazény včetně jednoho krytého a ve chvílích, kdy si potřebujete skutečně odpočinout od ruchu, oceníte i klidový bazén, kam je povolen přístup až od 16 let. Relaxaci završíte ve welness centru se spa zónou, saunou, parní lázní a za poplatek i masážemi. Zabavíte se tenisem, plážovým volejbalem, basketbalem, minigolfem, lukostřelbou, potápěním, badmintonem, aerobikem a mnohým dalším. Za poplatek jsou možné projížďky na koních, windusrfing či kulečník. Bohaté animační programy, živá hudba, a pro nejmenší diskotéka, je samozřejmostí.

Přímo před hotelem je krásná a udržovaná pláž. Připravte se ale na strmější vstup do moře. Ochuzeni nebudete, pokud milujete podmořský život – korály tu sice nenajdete, mnoho různých druhů pestrobarevných rybek však ano. Na pláži jsou zdarma k dispozici lehátka a lednice s chlazenými nápoji, které personál neustále doplňuje.

Největším lákadlem hotelu Royal Wings je aquapark plný tobogánů

Hotel Royal Wings byl otevřen v roce 2005 a od té doby je považován za nový ráj turistické oblasti Antalya Lara. Luxusní plážový hotelový komplex zabírá neuvěřitelnou plochu 72 000 m2.

Hotel se nachází v oblasti - Antalya

Jedním z největších lákadel je rozsáhlý aquapark v úžasné palmové zahradě. Zabavíte se zde na 9 skluzavkách a tobogánech, v bazénu s vlnobitím, „líné“ řece a dalších atrakcích. Při všech tobogánech ale nezapomeňte na krásnou hotelovou pláž s jemným pískem a pozvolným vstupem do moře.

Hotel Royal Wings
Hotel Royal Wings - další fotky

V hotelu máte vše, co vás napadne: Kromě welness centra s tureckými lázněmi, saunou, vířivkou a SPA, také kinosál, nákupní centrum a divadlo až pro tisíc lidí. Pokud by vám to nestačilo, cca 200 metrů od hotelu najdete vyžití v podobě obchodů, restaurací a barů, případně můžete vyrazit do přilehlého města Lara nebo si udělat výlet do 17 kilometrů vzdálené Antalye.

Samozřejmostí je dostatečné sportovní vyžití. Zahrát si můžete tenis, volejbal, fotbal, minigolf či šipky, tělo rozhýbete i na lekcích aerobiku, gymnastiky či lukostřelby. Hotel nespí ani večer, kdy si tu užijete posezení v doprovodu živé muziky obohacené večerními programy. Zjistěte podrobnosti a ověřte si, že Royal Wings je ta pravá volba pro vás.

Haydarpasha Palace – hotel, ve kterém se cítíte jako filmová hvězda

To, že Haydarspasha není jen tak obyčejný hotel, je jasné na první pohled: Spíše než hotel, vypadá jako pohádkový zámek. A jako na zámku se tady také cítíte. Spokojení budou hlavě milovníci dobrého jídla.

Strava byla naprosto úžasná, pestrá, barevná, krásně nazdobená, a hlavně moc chutná. Skutečně by si vybral každý. Na snídani, oběd i večeři bylo všeho moc. Snažili jsme se ochutnat z každého něco, ale za těch 6 dní to ani nešlo. Skvělé polévky, maso všeho druhu, ryby, sýry, pizza, těstoviny, pečivo, sladké koláčky, makronky, zmrzliny…Nedá se to tu ani vše napsat.

tak popisuje hotelovou kuchyni jeden z hostů ve své recenzi.

Haydarpasha Palace
Haydarpasha Palace - další fotky

Hotel se nachází v oblasti - Alanya

Tím ale zámecká pohádka nekončí. Nesmírně zdvořilý, milý a usměvavý personál vám dopřeje vše, co vám vidí na očích a pocity výjimečnosti umocní turecké lázně, sauna, parní lázeň a masáže, po kterých si dopřejete třeba skleničku vína v doprovodu tanečního či akrobatického vystoupení.

A pokud máte děti? Ty zase ocení mini zoo se zvířátky, která si mohou kdykoliv pohladit, miniklub a minidiskotéku, bohaté programy ve společnosti nápaditých animátorů. Většinou je ale stejně najdete řádit ve venkovním bazénu s tobogánem. Cítíte, že v hotelu Haydarpasha byste si užili nezapomenutelnou dovolenou plnou odpočinku? Prozkoumejte ho do posledního detailu.

Hotel Xanadu Island vyniká umístěním na soukromém poloostrově plném zeleně

Luxusní pětihvězdičkový resort Xanadu Island se nachází na Egejské riviéře a uspokojí vás, i pokud se řadíte mezi nejnáročnější klientelu. Díky umístění na malém soukromém poloostrově mají všechny pokoje skvostný výhled na moře a řecký ostrov Kos.

Hotel se nachází v oblasti - Egejská riviéra

Zapomeňte na nevkusně hlasité diskotéky, tady se hraje výhradně živá hudba. A stejně jako ona je příjemná i hotelová kuchyň nabízející ohromný výběr všech druhů jídel a drinků včetně drahých alkoholických nápojů, které byste v jiných hotelech dostali jen za příplatek.

Hotel Xanadu Island
Hotel Xanadu Island - další fotky

Personál je nanejvýš ochotný a vyřeší vše, o co si řeknete. Věřte ale, že pravděpodobnost, že byste museli řešit nějakou nepříjemnost, je blízká nule – tady problémy zůstávají na pevnině a na Xanadu Island mají vstup zakázán.

Můžete se ubytovat v hlavní budově nebo v jedné ze soukromých vilek obklopené zelení, k osvěžení využijete 2 venkovní bazény s tobogánem a vířivou vanu. Oceníte i širokou nabídku welness programů včetně spa zóny a tureckých lázní. V případě nudy si zdarma zahrajete tenis či ping-pong, minigolf, basketbal, biliár a bowling, dostupné jsou také lekce jógy, aerobiku a fitness. Pro děti je zde připraveno brouzdaliště, miniklub a minidisko, bohaté animace, hřiště a speciální dětský bufet.

Jste-li rozhodnuti hodit starosti za hlavu, ověřte si, že v hotelu Xanadu Island se vám to podaří.

Už víte kam na příští dovolenou?

Už víte, kam se vydáte na vaši příští dovolenou? Ať už vás oslovil jakýkoliv hotel z výše uvedených, věřte, že v žádném z nich nebudete muset řešit obvyklé problémy běžných hotelů: žádné zdlouhavé čekání na recepci, malý výběr jídel a chabé all-inclusive, nedostatečný program nebo podřadné vybavení pokoje. Místo řešení nepříjemných detailů si tak plně užijete možnosti, které tyto resorty nabízí, a domů se vrátíte plní energie a síly.

Štítky k článku:

Sdílejte článek se svými přáteli!