TOP 4 nejlepší pláže na Zanzibaru

Zanzibar je mimo jiné vyhledávaný pro své znamenité pláže. Jaké z nich byste určitě neměli vynechat, chystáte-li se strávit svoji vysněnou dovolenou v tomto exotickém ráji?

Přečtěte si také rady a tipy na cestu na Zanzibar.

Pláž Nungwi

Osada Nungwi je jednou z největších na ostrově, nachází se zhruba 60 kilometrů severně od hlavního města. V roce 2014 se tato původně rybářská vesnice umístila v žebříčku 100 nejlepších pláží světa. Název vyhledávané pláže je stejný, tedy Nungwi, zájemci se sem z hlavního města mohou dopravit veřejným autobusem, který vyjíždí zhruba každou půlhodinu, a odvážlivci i dala-dala busem.

Popis pláže a okolí

Pláž Nungwi je typickým katalogovým místem, které nabízí nádherně bílý písek doplněný kokosovými palmami. Průzračná voda, která hned u břehu dosahuje dostatečné hloubky, je ideální pro potápění. K vidění jsou zde korálové útesy, mezi kterými proplouvají pestrobarevné rybky. Vlny Indického oceánu jsou teplé a celé pobřeží je perfektně udržované. Nutné je však počítat s velkými zástupy lidí, jelikož se jedná o hlavní turistickou lokalitu, v níž se tak nachází spousta hotelových resortů.

Mezi oblíbené hotely v blízkosti pláže Nungwi patří 4* hotel My Blue s několika jednopatrovými budovami, na severozápadním pobřeží ostrova a pokud si přejete něco luxusnějšího, vyzkoušejte 5* hotel Royal Zanzibar Beach Resort.

Na pláži je možný pronájem lehátek i se slunečníkem a stejně tak si mohou turisté pronajmout dvojitý katamarán, a to rovnou i s kapitánem. Vyhledávaný je také pronájem surfu, protože místní podmínky jsou pro surfování ideální. Osvěžit se je možné v přilehlých restauracích, kavárnách a večer se oddat rytmům hudby na místní diskotéce.

Vyhledejte si svojí akční letenku na Zanzibar za super cenu!

Pláž Kendwa

Zhruba 4 kilometry od výše zmíněné oblasti Nungwi se nachází vesnice Kendwa, která je daleko klidnější. Traduje se, že právě stejnojmenná pláž Kendwa nabízí ty vůbec nejhezčí západy slunce z celého ostrova. Během odlivu je sem možné zavítat z Nungwi po svých, během přílivu se musí člověk spolehnout na vodní dopravu.

Popis pláže a okolí

Tato prosluněná pláž s jemným bílým pískem kromě lehátek se slunečníky nabízí volejbalové hřiště a skvělé koupací podmínky i pro méně zdatné plavce. Vstup do vody zde není tak prudký jako na pláži Nungwi, vlny jsou klidné, teplé a průzračné. Turistům je k dispozici veřejné Wi-Fi připojení k internetu, prodejna potápěčského vybavení nebo centrum potápění nabízející lekce pro začátečníky i pokročilé.

Podél pobřeží stojí několik hotelových resortů a menších penzionků, mezi kterými se ukrývají lokální podniky, včetně prodejen se suvenýry a tradičními produkty.

Ubytovat se lze v hotelu Zuri Zanzibar Hotel & Resort, který se nachází ihned u pláže.

Pláž Kiwengwa

Severovýchodní část ostrova ukrývá další nádhernou pláž, kterou je Kiwengwa, která se nachází zhruba 40 kilometrů od hlavního města. Nejsnáze se sem zájemci dostanou pronajatým autem, případně pěšky z přilehlých hotelů a apartmánů. Kiwengwa je skvělou volbu pro návštěvu vášnivých plavců, sportovců i plážových povalečů všech věkových kategorií.

Popis pláže a okolí

Po obvodu celé pláže se tyčí, jak na Zanzibaru bývá zvykem, kokosové palmy. Na pláži se sněhově bílým pískem je udržovaný pořádek, každý den se o něj starají zaměstnanci místních hotelů. Čisté a teplé vody Indického oceánu jsou vhodné i pro děti, protože vstup do vody není příliš prudký. Jediné, na co je vhodné dávat pozor, jsou silné odlivy a přílivy.

Oblast Kiwengwa se se vzestupem turismu setkává až v posledních letech, kromě možností ubytování jsou zde stavěny restaurace, bary a obchůdky s lokálními produkty. Sportovci se tu můžou mimo jiné oddat lekcím surfování v surfovací škole, která se nachází právě na zmiňované pláži.

Na pláž se dobře dostanete z hotelového pokoje Kiwengwa Beach Resort, který je jen pár kroků.

Pláž Paje

Padesát kilometrů od hlavního města, na jihozápadní části Zanzibaru, na sebe pozornost bez pochyb upoutá pláž Paje. Navštěvují ji především místní obyvatelé, kteří se následně scházejí v plážových barech a restauracích. Jedná se tak o skvělou příležitost, jak se dostat do styku s místními a načerpat tak pořádnou zanzibarskou atmosféru.

Popis pláže a okolí

Stejně jako všechny předchozí pláže, i tato se pyšní jemným bílým pískem a teplými vodami Indického oceánu. Během přílivu jsou podmínky ideální pro plavání i šnorchlování, během odlivu se voda během některých dnů stáhne až o několik kilometrů. Pozornost je také vhodné věnovat místním farmám na okraji pláže, ve kterých farmáři pěstují například mořské zelí, ale i chobotnice nebo kraby, aby nedošlo k poranění o zabudované vodní konstrukce.

Místo je vyhledávané také pro vhodné podmínky ke kitesurfingu nebo windsurfingu. Kromě toho se zde mohou návštěvníci potápět a vyzkoušet spoustu vodních sportů, případně si pouze vychutnat pohodovou atmosféru celého ostrova pod stínem urostlé palmy.

Štítky k článku:

Sdílejte článek se svými přáteli!