Jak se dostat na letiště Brno-Tuřany

Den odletu můžete být jeden velký stres. Cestu na letiště mějte proto naplánovanou dopředu a co je hlavní – nechte si dostatečnou rezervu na nenadálé problémy.

Máš pas? Letenky? Klíče? A co kartáčky? Vypnula jsem sporák? Musíme vyrazit!

Chladnou hlavu před odjezdem si zachová málokdo. Ať už ale zamykáte dveře s myšlenkami běžícími na plné obrátky, nebo naopak balíte už týden před cestou a víte, že v kufru máte vše dvakrát, měli byste mít už dávno jasno v tom, jak se dostanete na letiště. Poradíme vám, jak velkou mít rezervu a jak se na letiště dopravit co nejsnáze.

Jak dlouho předem být na letišti v Brně

Check-in přepážky se otevírají 2-2,5 hodiny a zavírají 40 minut před odletem. Všeobecně doporučované je, aby se cestující dostavili na letiště 2 hodiny před odletem. Počítejte ale s tím, že tímto pravidlem se řítí většina lidí. V praxi to vypadá tak, že 20 minut před otevřením přepážky už před ní postává táhnoucí se řada svědomitých cestujících.

Fajnšmekři si tedy dávají na čas a na check-in přicházejí hodinu, maximálně hodinu a půl před odletem, kdy už je většina spolucestujících dávno za bezpečnostní kontrolou. Zvažte však, zda pro vás není lepší v klidu vystát frontu, než proletět check-inem a kontrolou sice bez zdržení, za to s tlakem 200 na 130.

Vyhledejte si svojí akční letenku za třetinovou cenu!

Vyrazte s předstihem

Chcete-li mít opravdovou jistotu, že odlet stihnete, dvouhodinový předstih nestačí. Jen si vzpomeňte na 6hodinová vlaková zpoždění v zimě a kolony při dopravní špičce. Potrápí i obyčejná výluka městské hromadné dopravy nebo námraza na cestě.

Na letišti se vyplatí být s předstihem
Na letišti se vyplatí být s předstihem

Pokud jste z Brna, vyrazte z domu o hodinu dříve. Jestli však na brněnské letiště přijíždíte z daleka, nechte si takovou rezervu, abyste v případě výpadku plánovaného spoje stíhali dorazit i náhradní dopravou – třeba v případě vlakové výluky dojet taxíkem.

Doprava na letiště v Brně

Autobusem

  1. Autobusová linka E76 – Jezdí co 30 minut z Hlavního nádraží. Na zastávku Letiště Brno se dostanete asi za 20 minut.
  2. Autobusová linka N89 – Noční spoj N89 jezdí od 23:00 do 5:00. Jezdí v intervalu 30 až 60 minut, na letiště vás z Hlavního nádraží dopraví za 20 minut. Pozor – tato linka nestaví na autobusovém nádraží.

Aktuální jízdní řády najdete na stránkách dopravního podniku města Brno.

Autem

Letiště se nachází poblíž dálnice D1, kde na 201. kilometru sjedete výjezdem směrem na Slatinu. Odbočka na letiště je dobře značena, po dvou kilometrech budete na místě. Pokud přijíždíte po dálnici D2 z Bratislavy, nejdříve odbočte na D1 ve směru na Olomouc.

Letiště Brno – Kde zaparkovat

Přímo u letiště je oficiální parkoviště provozované Air Service Brno. Za 1 den zaplatíte 150 Kč, za dva dny 300 Kč, při více dní si připravte 300 Kč + 100 Kč za každý započatý den. Týden vás tak vyjde na 800 Kč. Při delším parkování platí zvýhodněný tarif. Aktuální informace naleznete na www.brno-airport.cz

Taxi

Pokud nestíháte, nastala výluka MHD nebo zkrátka chcete jen víc pohodlí, využijte taxi službu – cesta z centra Brna na letiště začíná na 330 korunách. Vhod přijde online cenová kalkulačka, díky které se cenu dozvíte předem.

Štítky k článku:

Sdílejte článek se svými přáteli!