Puerto Plata: Dominikánská oblast s nezaměnitelnými výhledy

Dominikánská republika není jenom o čerpání vitaminu D na nádherných plážích a o poznávání podmořského života. V této oblasti se toho dá podniknout více, například výšlapy zakončené dechberoucími výhledy nebo prohlídky historického jádra Puerto Plata.

Něco málo z historie Puerto Plata

Oblast Puerto Plata, se stejnojmenným hlavním městem, se v Dominikánské republice začala formulovat již kolem roku 1492, kdy byl ostrov objeven mořeplavcem Kryštofem Kolumbem. Ten Dominikánskou republiku pojmenoval jako Hispaniola a první osadu založil právě v těsné blízkosti dnešního Puerto Plata, a to pod názvem La Isabela. V současné době jsou místní obyvatelé živeni především díky stále se vzmáhajícímu turismu.

Rady a tipy na cestu do Dominikánské republiky

Jaké je ideální období na návštěvu?

Celoročně se Dominikánská republika pyšní velmi teplým, avšak vlhkým podnebím. Vlhkost vzduchu se každý den drží kolem 80 procent a teploty kolem 30 °C. Ideálním obdobím pro návštěvu Puerto Plata jsou měsíce leden, únor, březen, duben a následně pak červenec, srpen nebo prosinec. Od května do června a poté od září do listopadu totiž celý ostrov sužuje období dešťů, které značí i nadměrný výskyt komárů. Ti jsou mimo jiné přenašeči nemocí, jako je třeba malárie.

Slunce v Puerto Plata
Slunce v Puerto Plata

Pláže v Puerto Plata

Za nejkrásnější pláž v oblasti Puerto Plata je považována pláž „playa Dorada“. Nachází se pouze kousek od centra města a hlavní dominantou dané lokality se rozhodně nestala jen tak. Kvalita služeb na playa Dorada patří k těm nejlepším na ostrově a stejně tak i kvalita vody. Nádherně modré vlny obklopují bílé pláže plné kokosových palem a hotelových resortů. V pozadí se tyčí scenérie zeleni a přilehlých hor.

Stejný luxus však nabízejí i další pláže, jako jsou: playa de Maimón, playa Cofresí, playa Sosúa anebo playa Punta Rucia.

Kam se vydat na výlet?

V Puerto Plata však na turisty nečekají pouze skvostné pláže spojené s all-inclusive stravováním. Aktivit, kterým se mohou zájemci věnovat, je daleko více. Počínaje procházkou historickým jádrem centra a konče vyhlídkou z hory Pico Isabel de Torres.

Brugal muzeum

Brugal je pojmenování proslulého dominikánského rumu, který má jeden ze svých lihovarů umístěný právě v Puerto Plata. Dozvědět se zajímavé milníky vzniku značky a prozkoumat výrobní proces mohou rumoví nadšenci v muzeu Brugal. Stejně tak se zde nachází obchůdek, ve kterém je možné zakoupit různé druhy rumu Brugal.

Hora Pico Isabel de Torres

Nejvyšším bodem Puerto Plata je hora Pico Isabel de Torres, která se tyčí ve výšce 793 metrů. Na její vrchol jezdí lanovka, není tak nutné cestu absolvovat pěšky. Na vrcholu se nachází replika Krista Spasitele, slavné brazilské sochy umístěné v Riu de Janeiru.

Replika Krista Spasitele
Replika Krista Spasitele

Oproti hoře v Rio de Janeiru je Pico Isabel de Torres o něco vyšší, avšak zmíněná socha je pro změnu o něco menší. Tím největším lákadlem je však výhled, při kterém mají turisté Dominikánskou republiku jako na dlani.

La Zona Colonial

Historickému jádru severu ostrova se přezdívá „La Zona Colonial“. Přilehlé okolí je tvořené budovami vystavěnými ve viktoriánském stylu. Dominantou je především Fortaleza San Felipe, španělská historická pevnost.

Pohled z pevnosti Fortaleza San Felipe
Pohled z pevnosti Fortaleza San Felipe

Pevnost sloužila jako ochrana města proti pirátům a korzárům. Z hradeb je tak pohádkový výhled na Atlantský oceán. Stavba Fortalezy započala v 16. století na přání Felipe II., španělského krále, a zhotovena byla již za 10 let. Dnes pevnost slouží jako muzeum, ve kterém jsou vystavené významné vojenské artefakty.

Museo del Ámbar

Dalším hojně navštěvovaným místem v Puerto Plata je Museo del Ámbar. Expozice je zaměřená na pryskyřici, protože se v Dominikánské republice nachází jedno z jejích největších nalezišť. Své čestné místo zde zaujímá především expozice modrého jantaru, který se kromě Dominikánské republiky a Mexika nikde na světě nenachází. Během prohlídky návštěvníky čeká i ukázka výroby doutníků.

Ocean World Adventure Park

Ocean World je dobrodružný park, ve kterém si mohou návštěvníci zaplavat s delfíny, ale i s malými žraloky. Kromě plavání je zde ke zhlédnutí i několik zábavných i naučných představení s exotickým ptactvem nebo lachtany. Součástí adrenalinového parku jsou i akvária s umělými útesy, pestrobarevnými rybami anebo se mohou děti i dospělí vyřádit na skluzavkách.

Sdílejte článek se svými přáteli!