Jak se dostat na letiště ve Vídni

Našli jste přímé letecké spojení nebo levné letenky s odletem z Vídně a nevíte, zda se vám cesta vyplatí? Srovnejte si možnosti dopravy na vídeňské letiště.

Při hledání nejlepšího leteckého spojení se zejména Moravákům vyplatí podívat se na odlety nejen z Česka, ale také z Vídně. Létá odsud mnoho nízkonákladových aerolinek a cesta vám může zabrat dokonce méně času, než kdybyste odlétali z Prahy.

Vídeňské letiště se vám může vyplatit, i když jste zdaleka – třeba v případě, kdy nenajdete přímý spoj s odletem z Prahy, zatímco z Vídně ano.

Jak dlouho předem být na letišti ve Vídni

Kolik času budete potřebovat k tomu, abyste se dostali přes check-in a bezpečnostní kontrolu, nemůžete nikdy přesně vědět, proto je lepší přijít dříve než později. Při odletu z vídeňského letiště vám postačí, když na něj dorazíte 2 hodiny předem. Pokud přijede autem, nezapomeňte, že transfer z parkoviště na letiště také nějaký čas zabere.

Myslete i na rizika, která s sebou přináší vámi zvolený typ dopravy na letiště: Pokud pojedete autobusem nebo autem, počítejte s kolonami, při cestě vlakem vás mohou v zimě potkat namrzlé koleje a zpoždění se tak protáhne na několik hodin.

Při cestě na letiště mohou vzniknout mnohé nepříjemnosti, nechávejte si dostatečnou časovou rezervu!

Na letiště autobusem

Pokud nechcete řešit, kde ve Vídni zaparkujete, využijte autobusových spojů společnosti RegioJet nebo FlixBus. V tabulce uvádíme přehled doby jízdy a cen s odjezdem z Ostravy, Brna a Prahy. Ceny však berte pouze orientačně, v závislosti na zvoleném období se mohou lišit i o stokoruny – a to jak směrem dolů, tak i směrem nahoru.

Cesta Dopravce Doba jízdy Cena zpáteční jízdenky
Ostrava » Vídeň Flixbus 6,5 hod od 720 Kč
Regiojet 5,5 hod od 1 000 Kč
Brno » Vídeň Flixbus 4 hod od 500 Kč
Regiojet 2,5 hod od 780 Kč
Praha » Vídeň Flixbus 6 hod od 980 Kč
Regiojet 5 hod od 1300 Kč

Výhodou společnosti Regiojet je přímý spoj na vídeňské letiště a kratší doba jízdy. U Flixbusu je vždy nutné absolvovat jeden přestup ve Vídni, a to na zastávce Eldberg. Autobus, který na letiště pokračuje, však nenavazuje a cestující zde musí čekat v závislosti na spoji 1-3 hodiny.

Flixbus autobus
Flixbus autobus

Při cestování autobusem mějte na paměti, že vás po cestě mohou potkat kolony, naplánujte si tak příjezd na letiště s dostatečnou rezervou. To platí zejména pro cestující z Prahy, kteří musí absolvovat jízdu po špatně průjezdné D1.

Na letiště vlakem

Pokud se chcete vyhnout kolonám a snížit tak riziko zpoždění, do Vídně se pohodlně dostanete i vlakem. I zde je ale nutné mít několikahodinovou rezervu, a to zejména v zimě, kdy nejsou neobvyklé komplikace kvůli námraze na kolejím. Při cestě vlakem na vídeňské letiště můžete využít dopravce České dráhy a Regiojet, jejichž srovnání uvádíme v tabulce. Ceny jsou pouze orientační.

Cesta Dopravce Doba jízdy Cena zpáteční jízdenky
Ostrava » Vídeň České dráhy 2 hod 40 min od 530 Kč
Regiojet 5 hod 30 min od 950 Kč
Brno » Vídeň České dráhy 1 hod 25 min d 370 Kč
Regiojet 1 hod 30 min od 350 Kč
Praha » Vídeň České dráhy 4 hod od 740 Kč
Regiojet 4 hod od 750 Kč

Nevýhodou vlaků RegioJet je, že nejezdí až na letiště a musíte přestoupit na zastávce Simmering ve Vídni. Na rozdíl od autobusů Flixbus má ale Regiojet zajištěnou navazující dopravu minibusy, takže se nemusíte obávat dlouhého čekání.

Vlaky Regiojet
Vlaky Regiojet

Na letiště autem

Asi nejpohodlnějším způsobem dopravy je nasednout do auta přímo u domu a přímo u letiště také vystoupit. Musíte však řešit, kde auto zaparkovat. V okolí letiště není možnost parkování zdarma, níže uvádíme placené možnosti parkování.

Srovnání cen všech parkovišť a provedení rezervace umožňuje rezervační systém Parkvia. Cenově vychází nejlépe Parktiger, kde zaplatíte 4 euro na den. Při rezervaci na delší časové období se cenové rozdíly jednotlivých parkovišť zmenšují, největší rozdíl je vidět u krátkodobého parkování (1 den vyjde u Parktiger na 4 eura, zatímco u ostatních zaplatíte 30-50 euro). Rezervaci doporučujeme provést s dostatečným předstihem.

Autem na letiště
Autem na letiště

Nejbližší Panda Parking

Tři kilometry od letiště se nachází parkoviště Panda Parking, ze kterého se dostanete k terminálům do 3 minut transferem, který je zdarma. Jeden den parkování vás vyjde na 19 euro, 7 dní na 59 euro a 14 dní na 89 euro. Parkoviště je oplocené a nonstop hlídané kamerovým záznamem, není kryté. Rezervaci proveďte přímo na webu Panda Parking, do rezervačního systému Parkvia není toto parkoviště zahrnuto.

Nejlevnější Parktiger

Pokud chcete udržte rozpočet co nejvíce na uzdě, zaparkujte v již zmíněném Parktiger. Stání vás vyjde na 4 eura/den (28 eur/týden). Na letiště musíte dojet na vlastní náklady vlakem, který jezdí každých 30 minut. Parkoviště je od vlakového nádraží Schwechat vzdáleno jen pár metrů a cesta na letiště vám zabere 6 minut. Za jednosměrnou jízdenku zaplatíte 1,70 euro. Parkoviště je oplocené a v pravidelných intervalech kontrolováno.

Kryté parkoviště Parken beim Flughafen

Kryté parkoviště Parken beim Flughafen je monitorováno kamerovým systémem a kontrolováno pravidelnými obchůzkami. Na letiště vzdálené 7 kilometrů vás odveze transfer zdarma, a to během 10 minut. Za týden zaplatíte 55 euro a pokud se vaše plány změní, rezervaci můžete do 12 hodin před příjezdem zrušit.

V okolí letiště najdete mnoho dalších parkovacích možností, doporučujeme všechny porovnat na již zmíněném rezervačním systému Parkvia.

Štítky k článku:

Sdílejte článek se svými přáteli!