Jak se dostat na letiště v Ostravě

Rozhodnete-li se vycestovat do zahraničí, můžete k odletu využít i třetí největší české letiště, kterým se pyšní Ostrava. Dopravit se sem naštěstí není nic složitého, jak na to?

Letiště Leoše Janáčka Ostrava zprostředkovává zejména lety nízkonákladových společností do různých koutů Evropy. Jedná se například o lety do Velké Británie, Španělska, Rakouska anebo třeba Francie. Každoročně se tu navíc v prostorách letiště konají Dny NATO, které se mohou pyšnit titulem největší bezpečnostní prohlídka v Evropě. Situováno je letiště zhruba 20 kilometrů od centra města a přímo k terminálu vede železniční trať spojující Ostravu s letištěm.

Jak dlouho předem být na letišti v Ostravě

Ostrava má pouze jeden terminál, na kterém se tak cestující odbaví a následně i odletí. Ideální doba, kdy na letiště dorazit, je dvě až tři hodiny před plánovaným odletem. V tu chvíli totiž startuje odbavení, jehož doba se odvíjí podle toho, kolik lidí je ve frontě před vámi. Tací, kteří letí pouze s příručním zavazadlem a letenky si obstarali již předem využitím online check-inu mohou rovnou přistoupit k bezpečnostní kontrole a čas ve frontě na odbavení vůbec ztrácet nemusí.

Po absolvování všech příslušných kontrol je možné občerstvit se či osvěžit v letištní kavárně, baru nebo bistru. Kromě těch se tu ještě nachází Duty Free.

Letiště je opravdu malé, a tak jsou dvě-tři hodiny zcela dostačující.

Doprava na ostravské letiště

Mezi možnosti, jak se na letiště Leoše Janáčka dostat, spadá veřejná doprava autobusem nebo vlakem a stejně tak je možné dopravit se k terminálu vlastním automobilem či využitím taxi služby.

Na letiště vlakem

Za nejsnazší cestu na letiště se považuje vlakové spojení, které zajišťují České dráhy. Vlak staví na několika zastávkách, jako je Ostrava hlavní nádraží, Ostrava-Mar. Hory nebo Ostrava-Svinov. Vlakové spojení je přímé, z hlavního nádraží cesta na letiště trvá zhruba půl hodiny. Konečná zastávka nese označení Mošnov, Ostrava Airport. Vlaky jezdí pravidelně, avšak po poměrně dlouhých časových intervalech, jako jsou tři-čtyři hodiny.

Jízdenky je možné zakoupit jak na vlakovém nádraží, tak online.

Na letiště se snadno dostanete vlakem
Na letiště se snadno dostanete vlakem

Co se týká cest například z Brna nebo Prahy, je nutné při cestě na letiště absolvovat alespoň jeden přestup.

Na letiště autobusem

Velmi snadno se dá na letiště taktéž dostat využitím autobusové dopravy. Z centra Ostravy cesta trvá kolem 40 minut a autobus staví na několika zastávkách, které usnadní dopravu na letiště i lidem z Krmelínu nebo Mošnova. Konečnou zastávkou je Mošnov, Airport nádraží.

Na oficiálních stránkách ostravského letiště je umístěn vyhledávač autobusové i vlakové dopravy, který je tak možné využít pro přesné naplánování vlastní cesty.

Na letiště autem

Dražší, avšak pro většinu lidí daleko pohodlnější možnost představuje vlastní odvoz autem. Letiště je snadno dostupné například z dálnice D1 (exit 336, Studénka). U letiště se nachází hned několik parkovišť, jejichž cena se různí podle toho, zda v současné chvíli je, nebo není hlavní turistická sezóna.

Na letiště autem
Na letiště autem

Přibližná cena parkovného je:

  1. Během sezóny 200 Kč / den.
  2. Mimo hlavní sezónu 70 Kč / den.

Uhradit parkovné je možné v platebním automatu, který přijímá jak platební kartu, tak hotovost. V případě ztráty parkovacího lístku je nutné uhradit poplatek ve výši 2 000 Kč.

Na letiště v taxi

Ve chvíli, kdy jste například nestihli zakoupený vlakový či autobusový spoj, se můžete obrátit na taxi služby. Cena za dopravu z centra Ostravy na letiště se pohybuje od 650 Kč výše.

Taxi
Taxi
Štítky k článku:

Sdílejte článek se svými přáteli!