Bayahibe: Exotický plážový ráj v Dominikánské republice

V současné době se do oblasti Bayahibe vydávají turisté z celého světa, aby se oddali zaslouženému odpočinku na nádherných písčitých plážích anebo za prozkoumáním místního národního parku. Čím dalším si vás tohle plážové letovisko získá?

Bayahibe, menší plážové letovisko, které se nachází v Dominikánské republice, svoji historii píše již od roku 1874.

Něco málo z historie Bayahibe

Území Bayahibe oficiálně vzniklo roku 1874 jako rybářská víska, o jejíž zrod se postarala portorická rodina včele s Juanem Britem. V současné době se jedná především o vyhledávané plážové letovisko, ve kterém se nachází spousta luxusních hotelových resortů. Oproti rozjařené Punta Caně je Bayahibe daleko klidnější a poskytne tak odpočinkové útočiště všem, kteří tuto pohádkovou oblast navštíví.

Rady a tipy na cestu do Dominikánské republiky

Kdy vyrazit na dovolenou

Podnebí v Dominikánské republice celoročně dosahuje letních teplot kolem 30 °C. Dvakrát ročně však zemi postihne období dešťů, které obvykle trvá od května do června a následně od září do listopadu.

V těchto měsících je tak vhodnější návštěvu karibského ráje důkladnější zvážit. S vydatnými dešti se totiž pojí i zvýšený výskyt komárů, kteří jsou přenašeči různých nemocí, jako je například malárie. Vlhkost v Dominikánské republice je opravdu vysoká, běžně se drží kolem 80 procent.

Pláže v Bayahibe

Pozvolný vstup do moře a všude okolo kokosové palmy, to je základní charakteristika pláží v Bayahibe. Z tohoto důvodu jsou pláže stále oblíbenější mezi rodiči, kteří chtějí s sebou vzít na dovolenou k moři i své děti.

Playa Bayahibe

Jedna z nejpopulárnějších pláží v dané oblasti nese stejnojmenné označení „playa Bayahibe“. Pobřeží dlouhé kolem dvou kilometrů je lemované kokosovými palmami, které v parných dnech poskytnou vyhledávaný stín. Břehy omývá Karibské moře, které je značně teplejší než vody Atlantského oceánu, který Dominikánskou republiku obklopuje z druhé strany.

Pláž v Bayahibe
Pláž v Bayahibe

Playa Dominicus

Další oblíbenkyní je pláž „playa Dominicus“, která návštěvníkům opět nabízí průzračné vlny a nádherný, bílý písek. Na pláži jsou k vidění doslova pohádkové západy slunce, jehož paprsky se lámou o hlavní dominantu pláže, maják. Nejedná se však o tradiční maják, v jeho útrobách se nachází plážový bar.

Kam se vydat na výlet?

Jakmile turisty přestane bavit odpočívání na prosluněných plážích, ochutnávání místních specialit nebo adrenalin v podobě vodních sportů, mají několik dalších příležitostí, jak svůj čas na exotickém ostrově strávit.

Národní park Cotubanamá (Národní park del Este)

V České republice je národní park Cotubanamá znám spíše pod označením národní park del Este. V těchto zelených plicích Dominikánské republiky se ukrývá:

  • Více než 500 druhů rostlin,
  • více než 300 druhů ptactva.

Součástí parku je i ostrov Saona, na který se pořádají lodní výlety. Ostrov Saona se stal hlavním útočištěm želv, a kromě těch je možné zpovzdálí pozorovat skotačící delfíny.

Samozřejmostí jsou i turismem nepoznamenané nádherné pláže, v jejíchž přilehlých vlnách se odehrává bohatý podvodní život.

Isla Catalina

Dalším ostrůvkem, který patří k turistickým cílům při návštěvě Dominikánské republiky, je ostrov Catalina. Důvodem návštěvy jsou křišťálové barvy moře a pláže jako z luxusního dovolenkového katalogu. Mezi hlavní aktivity na ostrově se řadí šnorchlování.

Město La Romana

Kousek od Bayahibe se nachází jedno z větších dominikánských měst, La Romana, ve kterém se mimo jiné nachází i letiště. V přilehlém okolí stojí Tabacalera de Garcia neboli manufaktura na výrobu doutníků, které jsou pro Dominikánskou republiku více než typické. Pro lepší představu se zde vyrábí například proslulé doutníky značky Montecristo. Nahlédnout pod pokličku výrobního procesu mohou všichni, kteří již dovršili věku 18 let.

Doutníky Montecristo
Doutníky Montecristo

Za pozornost určitě stojí i Cueva de las Maravillas, tedy jeskyně, jejíž stěny jsou zdobeny malbami od původních obyvatel. V současné době oblast osídlila především spousta leguánů a netopýrů. Masivní jeskynní prostory se nachází hluboko pod zemí, proto je vhodné dle toho uzpůsobit volbu oblečení.

Altos de Chavon

Označení Altos de Chavon nese historická kolonie, která svým vzhledem připomíná středomořský styl ze 16. století. Celý projekt vznikl pod rukama Roberta Copa, italského architekta, a průmyslníka Charlese Bluhdorna. Kolonie Altos de Chavon vznikla v roce 1976 a v současné době se v ní nachází kulturní centrum, které láká turisty i umělce z celého světa.

Amfiteátr v Altos de Chavon
Amfiteátr v Altos de Chavon

Kromě toho je zde umístěné archeologické muzeum nebo amfiteátr, ve kterém vystupoval například i slavný Frank Sinatra, autor hitu „New York, New York“. Dále návštěvníky dlážděné uličky zavedou do malebných restaurací, obchůdků s řemeslnými výrobky anebo do několika galerií.

Sdílejte článek se svými přáteli!